24 marca, 2014

7 základných kúskov | Módny špeciál 2014

No a máme tu opäť pondelok! Dúfam, že ste mali pekný víkend. Ja aj celkom áno. V piatok sme boli so Števkom na pizzu (piatková tradícia), v sobotu som bola skoro celý deň vonku a trochu pomáhala so sadením v záhrade a včera sme boli opäť so Števkom, no na nákup v Tescu a potom večer u nás sme pozerali film - o žralokoch. V poslednej dobe som filmami so žralokmi posadnutá. Už to bol asi desiaty v poradí za posledný mesiac a pol. Neviem čím to bude, haha. Ale poďme k podstate príspevku! Chcela by som Vám predstaviť 7 základných kúskov, ktoré by mal obsahovať šatník každej z nás. Takže usaďte sa a veselé čítanie. Či skôr vzdelávanie? Haha.


Prvým základným kúskom je sako. Nezáleží v akej ho máte farbe, no osobne odporúčam čiernu. Hodí sa ku všetkému, či k sukni alebo rifliam. Môžete ho zladiť do elegantného outfitu alebo do športového. Nikdy ním nič nepokazíte. A na leto menší tip - vtedy sa skôr hodí sako bielej farby.

Biely top je u mňa úplný základ. Mám ho aj s krátkym rukávom aj s dlhým. Teraz čím som staršia, tak oveľa menej si kupujem tričká s potlačou. Takýto kúsok je ideálny na každé ročné obdobie a na každú príležitosť. 

Už aj ja mám jeden! Oplatí sa doň investovať, pretože je to vychytávka, ktorá dobou nestarne! Opäť ale podotýkam, že je najlepšie si ho kúpiť vo farbe, ktorá sa bude hodiť ku všetkému. Ja mám ten môj v tmavomodrej. 

Ďalšou dobrou investíciou je kožená bunda. Je to kúsok, ktorý nemusí byť vo farbe, ktorá sa hodí ku všetkému. Dnes už existuje plno obchodov, kde si môžete kúpiť koženkové bundy (nie kožené) za celkom nízku cenu. Ja mám čiernu, hnedú, tmavozelenú a bielu. No priznám sa, že vždy keď vidím nejakú farbu, akej koženku ešte nemám, veľmi odolávam, haha. Sú moja tak trochu závislosť!

Myslím, že tu nie je o čom filozofovať, haha. Rifle by mal mať každý minimálne dvoje. Pretože je to kúsok, ktorý nosíme najčastejšie a aj sa najlepšie nosí. Opäť ho môžeme skombinovať elegantne aj športovo. Ja mám niekoľko párov! Pretože je veľmi dôležité, ako Vám rifle sadnú. A keď mi sadnú dobre, tak neváham a kúpim si ich, pretože viem, že ich vynosím. Ba niekedy až zoderiem, haha.

Posledným základným kúskom je klasický svetrík, či už s gombíkmi alebo bez nich. Tiež ich možno dostať kúpiť vo všetkých možných farebných prevedeniach. No najlepšie je mať vždy aspoň jeden, buď čierny alebo tmavomodrý, ktorý sa bude hodiť ku všetkému.

Takže toto bol prvý deň a prvý príspevok z môjho 5 - dňového módneho špeciálu. Pevne dúfam, že som Vás nejako inšpirovala alebo Vám pomohla v oblasti módy. Osobne si myslím, že každý z nás máme nejaký módny vkus a štýl, i keď o tom možno nevieme. Tak to je zatiaľ všetko! Ešte by som chcela dnes pridať druhú časť obrázkov z Instagramu za minulý týždeň. Tak majte oči otvorené pre ďalší príspevok!

S láskou//Monika

Zverejnenie komentára

© Peonies and Cupcakes | FOOD . LIFESTYLE . PHOTOGRAPHY. Design by FCD.