02 marca, 2014

Party Time Must Haves: MAKE UP + ukážky

Včera bola už spomínaná zábava, na ktorú som si celý týždeň hromadila veci v mojej kozmetickej taštičke ako taký škrečok. Tento príspevok sa teda bude týkať vecí z oblasti kozmetiky a môjho vysnívaného make up look - u, aký sa mi dúfam, z tohto všetkého podarí vytvoriť. Tiež pridávam detailné ukážky jednotlivých produktov, aby ste si vedeli lepšie predstaviť všetky odtiene. Takže tu sú!


Tu je moja zbierka, ktorá síce nie je veľmi bohatá, no sú to všetko kvalitné produkty, ktoré som si už dávno plánovala kúpiť, no až teraz sa mi to podarilo.

Mejkap (píšem to takto "poslovenštene", haha, pretože sa to zle skloňuje), ktorý som použila bol značky Dermacol a konkrétne 24 - hodinový, dlhotrvácny a dotykuodolný mejkap. Vôbec mi nevysušoval pleť a navyše nepôsobil ako maska na tvári, čo je väčšinou dôvod, prečo nepoužívam mejkap veľmi často.


Môj odtieň je: 02


I keď tu vyzerá tmavšie, než v skutočnosti. Bola som s ním spokojná, pretože naozaj vydržal celú noc bez toho, aby som ho musela použiť viackrát počas noci. Navyše veľmi pekne a príjemne vonia.

Čo je vlastne vysoko krycí mejkap, opäť značky Dermacol. Ako som už spomínala, nemám rada krytie, ktoré pôsobí akoby násilne na pleť. Tak ho používam len ako korektor, pretože v tom je naozaj skvelý.


Môj odtieň je: 209


Používam ho najmä vtedy, keď sa mi sem - tam vyhodí nejaká vyrážka alebo sa necítim dokonalá, haha. Je naozaj skvelý a mám pocit, že vyrážku skôr vylieči, akoby ju viac podráždil. Čo je veľmi vzácne pri používaní mejkapu, keď máte problematickú alebo citlivú pleť!

Moje najobľúbenejšie očné tiene sú značky Urban Decay, ktorú bohužiaľ u nás nedostať, no ja som mala minulý rok to šťastie a vyhrala som ju cez YouTube. Doma mám plno očných tieňov alebo paletiek, no táto je jednoducho môj základný kúsok a aj ju najviac používam.


Očné tiene, ktoré som použila: Chopper, Tease, YDK, Blackout


A tiež ukážka, ako vyzerajú v skutočnosti, i keď na očiach vyzerajú predsa len o niečo ostrejšie. Teda aspoň mám ten pocit, haha.


Paletka obsahuje len tiene zemitých odtieňov, čo je pre mňa asi najväčšie plus, pretože mám rada prirodzene vyzerajúci mejkap. Ďalšie plus je, že dlho vydržia na očiach bez toho, aby sa začala robiť "tá povestná čiarka" medzi viečkom, haha. Sú naozaj super a ak niekedy budete mať možnosť si ju kúpiť, určite neváhajte, aj napriek tomu, že ceny Urban Decay Naked paletiek sa pohybujú okolo 50€ +/-.


Ďalší tieň, ktorý som použila na stredný kútik oka, je značky Essence a volá sa Frosted Apple. Bola to láska na prvý pohľad! Krásny staroružový tieň so zlatým odleskom. Navyše perfektne držal na očiach!

Lícenka bola tiež značky Dermacol a naozaj som doteraz lepšiu nemala! Vyzerá prirodzene a navyše úplne nádherne vonia.


Môj odtieň je: 02


Tiež pridávam ukážku ako vyzerá spomínaný očný tieň značky Essence a lícenka značky Dermacol na pokožke.


Z ľavej strany sú obe lícenka a ten tretí na pravej strane je očný tieň Frosted Apple.

Nezvyknem ich často používať, možno iba tú bielu, no na večerné podujatia sa hodí, pretože zvýrazní oči. 


Tá značky S-he je skvelá na rozmazávanie alebo teda skôr na dymové líčenie. Bielu samozrejme používam na zvýraznenie oka na spodnej vnútornej časti očného viečka.

Dávam si ich len pri výnimočných príležitostiach, akou táto zábava samozrejme bola.


Najradšej mám tie, čo vyzerajú čo najprirodzenejšie, no i tak si z nich vždy kúsok odstrihnem, aby nepôsobili až tak umelo, haha. Dávam si ich len na vonkajšiu stranu mihalníc.

V poslednej dobe sa mi veľmi páčia trblietkové laky a tak ani kúpa tohto laku značky Catrice, ktoré mám najradšej, nebola výnimkou. Ako vrchnú vrstvu som použila lak značky Essence, ktorý dáva nechtom gélový look. Navyše oba na nechtoch veľmi rýchlo schnú! A vydržia približne týždeň bez dolakovávania.


Lak značky Catrice má odtieň: 45 Kitch Me If You Can

Tak toto bola moja menšia ukážka toho, aké kozmetické produkty som včera použila na zábavu. A tiež dúfam, že sa Vám tento príspevok páčil a že Vás tiež nejako inšpiruje. Ak máte nejaké otázky, kľudne sa spýtajte v komentároch pod príspevkom. Pekný zvyšok nedele Vám prajem!

S láskou//Monika

1 komentár

  1. Super príspevok Mon! :)..nepochybujem o tom, že si bola pekná na zábave ;)

    OdpovedaťOdstrániť

© Peonies and Cupcakes | FOOD . LIFESTYLE . PHOTOGRAPHY. Design by FCD.