14 apríla, 2014

DIY - Veľká Noc

Veľká Noc je už za rohom a tak som sa rozhodla, že Vám ešte narýchlo ukážem zopár možností, ako si ju spestriť vlastnoručne vyrobenými dekoráciami. Sú to všetko úplne jednoduché projekty, ktoré si bez obáv môžete vyrobiť doma, či už sami alebo ak sú tu nejaké mamičky, tak môžete zapojiť aj svoje deti. Celkom fajn nápad, čo poviete? 


Všetko sú to vajíčka, pretože najmä tie patria k Veľkej Noci a k tradičnej výzdobe. Ja napríklad si radšej sama doma vyrobím ozdôbky, presne také aké sa mne páčia, namiesto toho, aby som si nejaké kupovala. Navyše je to zábava a čím som staršia, tým viac ma baví si takto doma tvoriť, haha. Verím, že aj Vás k tomu trochu inšpirujem!


Čo budete potrebovať:


Materiál #1: vyfúknuté vajíčka, alobal, washi pásky, lepidlo, štetec na popritláčanie/prilepenie alobalu na vajíčko, lepidlo, stuha, metalický sprej, nožnice. Na dozdobenie môžete kľudne použiť aj nejaké veľkonočné nálepky, ktorých je teraz v obchodoch plno. Napríklad v Bille, haha.


Čo budete potrebovať:


Materiál #2: vyfúknuté vajíčka, temperové farby podľa vlastného výberu, štetec na maľovanie, lepidlo, úzky štetec na lepidlo, kúsky pozlátky. Pozlátku môžete nahradiť aj kúskami farebného alebo baliaceho papiera.


Čo budete potrebovať:


Materiál #3: vyfúknuté vajíčka, metalická dekoratívna fixka podľa vlastného výberu. Tiež nemusí byť metalická, len mne osobne sa takéto páčia viac. A môžete si na jednotlivé vajíčka napísať napríklad meno členov rodiny alebo ak ste zdatnejší v kreslení, tak si na ne môžete nakresliť nejaké veľkonočné motívy.


Čo budete potrebovať:


Materiál #4: vyfúknuté vajíčka, flitrový pás. Pekne na vajíčkach ukáže aj stužka, no s tou sa už ťažšie pracuje, keďže sa nedá tak pekne doobla zložiť.


Čo budete potrebovať:


Materiál #5: vyfúknuté vajíčka, pozlátka, vodové alebo temperové farby na vymaľovanie vajíčok. Ak sa Vám vajíčka nechce maľovať a radšej si priplatíte za pohodlnejšiu verziu, tak je celkom fajn, ak si ich nasprejujete farebnými sprejmi.

Tak to je ku veľkonočným DIY projektom všetko! Dúfam sa Vám aspoň niektoré z týchto vajíčok páčia a doma si ich sami vyrobíte. Všimla som si, že som veľa DIY projektov a nápadov na tvorenie doteraz nepridávala, tak ak budem mať viac času, určite v blízkej dobe nejaké popridávam. Teda ak budem mať nápady, haha. Zatiaľ sa majte krásne a pekný zvyšok dňa!

S láskou//Monika

Zverejnenie komentára

© Peonies and Cupcakes | FOOD . LIFESTYLE . PHOTOGRAPHY. Design by FCD.