06 mája, 2014

5 jedál pre žiarivú pleť

Vitajte opäť na mojom blogu! Som rada, že ste sa tu na chvíľku zastavili, pretože mám pre Vás ďalší príspevok, ktorý sa týka starostlivosti o pleť - v tom chutnejšom podaní. Nedávno som videla jedno video jednej z mojich obľúbených YouTuberiek a tak som sa rozhodla, že Vám ho prepíšem v podobe príspevku tu na blogu. Je to týchto 5 jedál, či skôr potravín, ktoré Vám zaručia krásnu a žiarivú pleť. 


Prvým z týchto jedál je žltý melón alebo žltá dyňa, ktorá sa už pomaly dostáva opäť na pulty supermarketov. Síce ešte nie je ich sezóna, takže sú drahšie, no oplatí sa ich sem tam kúpiť a zabezpečiť si tak prísun vitamínov A a C, ktoré sú veľmi dôležité pre žiarivú a zdravo vyzerajúcu pleť.


Tieto malé modré dobrôtky sú plné antioxidantov, ktoré zabezpečia prirodzenú dezinfekciu a prečistenie organizmu, čím vlastne aj čistú pleť. Ak ich nemáte radi len tak "samé", skúste si z nich spraviť smoothie, ktorý bude obsahovať práve čučoriedky, Chia semiačka, banán, kokosovú vodu a 1dcl stopercentného pomarančového džúsu.


Tento vzácny prírodný nápoj - antioxidant, pijem každý deň (2 - 3 šálky) už asi štvrtý rok a môžem povedať, že moja pleť vyzerá mladšie, než pred tými 4 rokmi, haha. Má protizápalové účinky a veľmi veľa antioxidantov.


Už sa neviem dočkať týchto sladkých krások, kedy príde ich sezóna. Obsahujú vitamín C a navyše zaručia redukciu vrások a hydratáciu pleti. Čo viac si môže žena priať? Haha. Skúste čokoládu nahradiť jahodami a Vaša pleť Vám bude na 100% vďačná!


To, že obsahuje omega 3 mastné kyseliny už všetci zrejme viete, no má tiež protizápalové účinky a recepty na prípravu rôznych pokrmov z lososa môžete nájsť tu.

Dúfam, že Vás tento príspevok aspoň trochu inšpiroval, pretože mňa aj celkom áno, haha. Je lepšie mať krásne čistú a žiarivú pleť bez nedokonalostí konzumáciou týchto piatich jedál, než si každý týždeň kupovať drahé prípravky na jej zlepšenie. Ak máte nejaké otázky alebo tipy pre mňa, kľudne sa spýtajte v komentároch dole pod príspevkom! Majte sa pekne zatiaľ.

S láskou//Monika

Zverejnenie komentára

© Peonies and Cupcakes | FOOD . LIFESTYLE . PHOTOGRAPHY. Design by FCD.