03 mája, 2014

DEŇ MATIEK | Gift Guide

Už ste premýšľali, čo darovať 11. mája svojim maminám k ich sviatku? Ak nie, tak rada by som Vám v tomto príspevku ukázala zopár inšpirácii, ktoré by práve tieto vzácne osôbky mohli potešiť. Verím, že Vás nejako inšpirujem a ak nechcete nič materiálne, tak stačí týchto pár slov "Ľúbim Ťa" alebo "Ďakujem". Myslím si, že tieto rovnako veľmi potešia a možno aj viac, než čokoľvek materiálne. Hlavne nech je to od srdca a úprimne.


1. Miesto a úložný priestor nie je nikdy na škodu. Aj u nás vždy dokupujeme krabice na všelijaké možno veci, ktoré sa len tak povaľujú po dome. Tak by bol celkom milý nápad vybrať nejaké ozdobené, či už bodkami alebo zaujímavým vintage obrázkom. A trebars do nich môžete upiecť aj vlastnoručne robené cookies, čo poviete?
2. Ako som už spomínala, môže byť super nápad upiecť niečo, čo by si inak mamina len tak neupiekla alebo nespravila, napríklad tieto makrónky. A ak ešte nemáte ten správny recept, môžete ho nájsť u mňa tu na blogu.
3. Voňavé sviečky nikdy nič nepokazia! Je ich všade plno na výber, tak prečo sa nerozhodnúť práve pre túto variantu?
4. O kvetoch nebudem veľa písať, tie sú známe tým, že vždy potešia a ženy v tento sviatok obzvlášť. Takže smelo do nich!
5. Náramok pre šťastie alebo s iným nápisom či logom. Konkrétne tento môžete nájsť na stránke Alex & Ani. Mňa osobne by niečo takéto veľmi potešilo, haha. Je to decentný a veľavravný darček na akúkoľvek príležitosť.
6. Má Vaša mamina rada šperky? Tak jej kúpte takúto roztomilú šperkovničku na svoje poklady a drahokamy.
7. Nápis "Relax", aby jej pripomínal, že si má občas aj oddýchnuť.
8. Takýto mixér je síce trochu drahšou variantou darčeka, ale ak máte dobrých "investorov" (ocino), tak by sa to malo dať zvládnuť, haha. Ale nemusíte práve tento, sú aj lacnejšie a rovnako štýlové, stačí len trochu hľadať.
9. Moja mamina rada číta, no má na to celú knižnicu, tak knihu jej kupovať asi nebudem, no tie Vaše by mohla potešiť. Treba si len viac všímať, však do 11. mája je ešte celkom čas, čo sa jej páči a čo má doma rozčítané.
10. Ručne namaľovaný alebo nakreslený obraz, či už Vami ak ste v tomto remesle zdatní, na ktorom ste Vy s Vašou maminou. Celkom milo ukáže obrázok z doby, keď ste boli ešte malí, pretože tam to všetko začalo - oslovenie "mama". Dobrý nápad, nie?

Tak tu som Vám ukázala zopár možnosti, aký darček by mohol Vaše maminy na ich sviatok potešiť. Verím, že si z toho niečo vyberiete a ak aj nie, ako som už vyššie písala, stačí pár milých a úprimných slov, ktoré majú rovnakú váhu, ako napríklad aj ten mixér, haha. Zatiaľ Vám prajem pekný víkend a hádam sa na nás aj to slniečko dnes usmeje, keďže to má dnes sviatok.

S láskou//Monika

Zverejnenie komentára

© Peonies and Cupcakes | FOOD . LIFESTYLE . PHOTOGRAPHY. Design by FCD.