7x PLAVKY | Leto 2014

21. júna 2014

Ahojte! Ako víkendujete? Ja celkom fajn, pred chvíľou som dopiekla koláčik, na ktorý recept pridám asi zajtra. Okrem toho som dokopy nerobila nič iné, len tak si vegetím v izbe na posteli, haha. Dnes sme na obed vonku varili kotlíkový guláš a poviem Vám, skoro som zamrzla, keď sme ho pod besiedkou/altánkom jedli! Vôbec to tak nepripadá, že by dnes bol prvý letný deň. Je zima a fúka vietor! No ale aby som Vás aspoň v myšlienkach na teplo a leto zohriala, pripravila som si príspevok o plavkách. Toto leto je v móde takmer všetko, od dvojdielnych plavok až po celé. Takže ak ste si tento rok plavky ešte nestihli kúpiť, možno Vás týmto príspevkom nejak inšpirujem!

Prvými plavkami sú plavky, ktorých podprsenka pripomína bandáž. Ja som tento typ plavok nosila po minulé 2 - 3 roky a sú ideálne, ak nechcete mať biele čiarky od šnúrok z plavok. Vždy som sa s nimi krásne opálila! Neodporúčala by som ich pre ženy s väčším poprsím, keďže by to esteticky nevyzeralo najlepšie. A tie s menším musia dbať na to, aby bol vrchný diel plavok či už vzorovaný alebo volánikový, keďže dodá prsiam opticky väčší objem! Takže smelo do nich, haha.


Takýto typ plavok - trojuholníky, sa hodí a aj najlepšie sedí práve ženám s poprsím veľkosti 80 - 90cm v oblasti hrudníka. Je to klasický a najčastejší strih plavok.


Toto je o trochu menej ukazujúci strih vrchnej časti plavok, haha a práve tento dodá aj väčším prsiam dobrú oporu.


Takýto strih vrchnej časti plavok ešte nie je u nás až taký známy, hodí sa skôr do tieňa, pretože si neviem predstaviť, že by som sa podľa týchto plavok opálila, haha. Ale sú celkom pekné a zároveň štýlové, čo poviete?


Toto sú tzv. "tankini", ktoré určite každá z Vás pozná. Sú ideálne pre ženy, ktoré nerady ukazujú bruško. Podľa mňa sú ale rovnako ženské ako aj klasické s podprsenkou!


Už dávno nie je pravidlom, že celé plavky sú len pre plnoštíhle ženy! Ja vážim 45kg (nedržím diétu) a už minulý rok som premýšľala nad tým, že si kúpim celé plavky. Nikdy som nebola z tých, ktoré viacej ukazujú ako skrývajú. Skôr som hanblivejší typ a preto by som si toto leto zaobstarala nejaké pekné a zároveň ženské celé plavky!


Nielen na pláži, ale aj na kúpaliskách je dôležité sa trochu zakryť. Nemyslím vtedy, keď ležíte na osuške, ale vtedy, keď si len niekam odbehnete, či už do baru alebo sa najesť. Ako som už spomínala, že som z tých hanblivejších čo sa týka odhaľovania sa, tak vždy keď sme niekde na kúpalisku a ideme sa buď najesť alebo prejsť, oblečiem si na seba tuniku alebo aspoň dlhšie tričko, pretože nerada sa len tak promenádujem medzi ľuďmi len v plavkách, haha. Čo narobím, všetci sme nejakí, nie? Haha.

Aké plavky sa Vám najviac páčia a aké najviac preferujete? Dajte mi vedieť v komentároch pod príspevkom! Ja som už spomínala vyššie, že práve celé plavky mi minulý, ale aj tento rok učarovali najviac. Zatiaľ sa majte krásne a pekný zvyšok dňa!

S láskou//Monika

Zverejnenie komentára

Instagram

© peonies + cupcakes | B L O G | DESIGN BY FEARNE