01 júna, 2014

Starostlivosť o pleť | Tipy & triky

Veselý Medzinárodný deň detí Vám prajem! Ako víkendujete? Dnes sa nám už konečne trochu oteplilo, tak asi pôjdeme poobede so Števim na zmrzku, teda ak sa nám bude chcieť. Práve som doobedovala a nevládzem sa ani pohnúť, tak som sa prejedla, haha. Tak som sa rozhodla, že Vám prezradím zopár mojich trikov na starostlivosť o pleť. Stále nemám dokonalú pleť, ako by som chcela, možno občas, keď je mojich pár dní v mesiaci dostatočne vzdialených, haha. Myslím, že nikto nemá pleť dokonalú, tak si treba občas dopomôcť rôznymi či už kozmetickými alebo nekozmetickými produktami, ktoré nám k nej aspoň trochu dopomôžu. Tu sú tie moje, ktoré mi (klop, klop na čelo) zatiaľ celkom vyhovujú a som im verná už približne tretí mesiac!

Tak toto sa mi overilo bohužiaľ až tento rok, niekedy pred 2 - 3 mesiacmi, kedy som si uvedomila a spozorovala na svojej pleti, že tie najviac finančne dostupné produkty mi na pleť najviac vyhovujú. Čo ma samozrejme veľmi potešilo! No dovtedy som skúšala všetko možné, od kozmetiky značky Bioderma až po kozmetiku Vichy. Minulý rok som mala taký ošiaľ, že som si kúpila takmer celú radu Sébium od značky Bioderma, pretože som sa o nej dočítala, že je (takmer) zázračná. Ale čo funguje iným, nemusí mne a toto zlaté pravidlo sa mi aj potvrdilo! Každá pleť je iná a tak aj na tú moju mám osvedčené produkty, ktoré vyhovujú mne a nestoja "majland". A tak som si niekedy v januári tohto roka objednala z jedného e - shopu (ak ma napadne názov, napíšem ho do komentáru pod týmto príspevkom) Dudu Osun mydlo, ktoré je založené na prírodnej báze. Je to podľa mňa taký malý zázrak z Afriky za pár Eur!
Zo začiatku mi veľmi vysušoval pleť (nie je vhodný pre suchú a citlivú pleť) pretože som ho často používala, ale teraz ho používam len 1 - 2 krát týždenne s tým, že si dám po ňom na pleť nejaký hydratačný krém, ako je napríklad tento značky Garnier Soft Essentials na suchú až veľmi suchú pleť.
Ten môj je síce medový (nenašla som k nemu obrázok), ale má presne takýto istý obal, ibaže svetložltý. Vôbec nezanecháva mastné stopy na pleti, rýchlo sa vstrebáva a pleť je po ňom rozžiarená. Teda aspoň ja mám ten pocit!

Jeden z nich je, že si pupáky nikdy nevytláčajte a už vôbec nie nasilu! Keď človek tlačí na pílu, nikdy to nedopadne dobre a to platí aj pre akné. Kedysi som to tiež robievala a neskôr sa mi spravili nepekné jazvičky, ktoré ma veľmi trápili a to len preto, že som sa tých nedokonalostí chcela nasilu zbaviť! Všetko chce svoj čas a tak som od toho opustila a začala si na ne dávať veľmi dobre známu Alpu. Tá mi pupák vždy vysuší a ten zmizne zázrakom do pár dní a navyše aj vydezinfikuje lôžko, čím predíde vzniku ďalšieho!
Ďalším mojim tipom je, že si tvár po umytí utieram zľahka uterákom, ktorý mám výhradne iba na pleť, čím zabránim prenosu baktérii z rúk (i keď umytých) na pleť.
Ďalej sa tiež snažím vyvarovať čokoláde a sladkostiam všeobecne. Snažím sa tiež piť viac vody (aspoň 2l denne), čím telu zabezpečím hydratáciu a vyplavovanie škodlivín z tela. Raz do týždňa si robievam taký mini detox, kedy sa snažím jesť iba čerstvé ovocie a zeleninu. V záhrade pomaly dozrievajú tieto plodiny, tak sa ich už samozrejme nemusím nahrádzať tými kupovanými! A tiež nechodím spať neodmaľovaná!

Tým mám na mysli produkty, ktoré používam pri odmaľovávaní a zbavovaní sa zvyškov mejkapu - väčšinou navečer. Ja sa veľmi nezvyknem maľovať, tým "veľmi" myslím, že ani nie často a ani nie výrazne. Ale keď už, tak sa potom odmaľujem čistiacim mliekom značky Nivea Pure & Natural, ktoré si dám na vatový tampón. Nikdy si neodmaľovávam oči (očné tiene + špirála) a pleť (mejkap + púder + lícenka) tým istým tampónom. Zvyčajne používam na oči dva a na pleť/tvár jeden.

Medzi najobľúbenejšie patria už ako som spomínala vyššie Dudu Osun mydlo, hydratačný krém Garnier, čistý uterák, čistiace mlieko na pleť Nivea Pure & Natural, tonikum obsahujúce Tea Tree olej čiže olej z austrálskeho čajovníka a nakoniec je to sprchový gél Dove, ktorý má jemné zloženie a tým je vhodný aj na pleť.

Všetko sú to produkty, ktoré som už v tomto príspevku spomínala. Ale ak by som ich mala ešte trochu priblížiť, tak: Čistenie - pleť si intenzívnejšie čistím približne 2 - 3 krát za týždeň a to tak, že si ju najprv opláchnem vlažnou až teplou vodou (nie horúcou!), čím sa otvoria póry a budú sa dať ľahšie vyčistiť a zbaviť sa ich. Tých sa zbavujem čistiacou hlavicou značky Garnier Exfo Brusher, ktorá obsahuje gél na hĺbkové čistenie pleti. A tak väčšinou používam ten alebo si namydlím pleť mydlom Dudu Osun a následne si pleť vyčistím a masírujem touto hlavicou. Potom si ju už len opláchnem mydlom, utriem čistým uterákom (jeden používam približne 4 - 5 dní) a podľa potreby použijem aj Tea Tree olej. Záleží na tom, či mám mastnú alebo suchú pleť v tom momente. 
Hydratácia - tú svoj pleti zabezpečujem používaním tiež už spomínaným hydratačným krémom Garnier Essentials a pitím čistej vody.
No a toto boli moje tipy a triky ako sa starať o pleť. Ako som už na začiatku príspevku povedala, to čo vyhovuje iným nemusí mne a tiež tieto produkty a tipy nemusia vyhovovať Vám. Dúfam, že sa Vám tento príspevok páčil a kľudne mi napíšte dole pod príspevkom, aké sú Vaše top osvedčené produkty na pleť. Majte sa!

S láskou//Monika

Zverejnenie komentára

© Peonies and Cupcakes | FOOD . LIFESTYLE . PHOTOGRAPHY. Design by FCD.