Vysoké Tatry deň #1 | Júl 2014

29. júla 2014

Dnešný príspevok sa bude týkať nášho oficiálne prvého dňa vo Vysokých Tatrách. Keďže už od rána bolo krásne počasie, tak sme sa vybrali na Štrbské pleso...
...a tak tu je pár fotiek, ktoré sme tam stihli nafotiť. Pokým sme sa presunuli zo Starej Lesnej na Štrbské pleso, tak sa medzitým trochu zatiahlo, tak preto sú fotky miestami také pochmúrne vyzerajúce, haha.


Táto kačička sa motala okolo brehu a ja som sa ju snažila odfotiť, no asi 5 minút vôbec nespolupracovala, až kým som jej nedohovorila "Mohla by si na chvíľu pózovať?!" a v tom momente sa takto ladne otočila a zastala, pokým som ju neodfotila, haha.


Tu bolo kopce ešte takto krásne vidieť, asi aj naposledy z celej dovolenky, haha. Bohužiaľ, počasie nám cez týždeň veľmi neprialo, no i napriek tomu sme stihli vidieť všetko, čo sme chceli.


Tu vidno aj mostík, na ktorý by som vôbec nešla, haha a keď už, tak nie na lyžiach, haha. Najskôr by som sa plazila alebo šúchala po zadku, LOL.


Tu môžete vidieť, ako sa kopce pomaly zaťahujú...


...a tu som skúšala, či mi nepremokajú topánky. Samozrejme nepremokali, pretože som ich predtým nastriekala impregnačným sprejom, ktorý stojí za to a panie pri pokladniach v obuvi vedia o čom hovoria a prečo nám ich tam ponúkajú, haha.


Po ceste zo Štrbského plesa sme sa rozhodli, že pôjdeme na Solisko, ale kým sme sa tam stihli presunúť, čo bola naozaj chvíľa, spustil sa dážď a tak sme sa išli skryť pod najbližší prístrešok, že tam prečkáme dážď. Ale po chvíli sa spustil ešte silnejší dážď, ktorý už ale sprevádzala aj búrka a blesky.


A tak sme skončili v Starom Smokovci, kde som si kúpila nepremokavú softšelovú bundu, keďže hlásili dážď na celý týždeň. Ešte sme sa zastavili v miestnej cukrárni v Smokovci, kde som si dala takýto mňamkový čučoriedkový cheesecake.

No a to bol náš prvý deň! Negatívne pocity z dažďa nahradil príjemný pocit, že sme na dovolenke, takže nám nakoniec bolo super! Bola som trochu sklamaná, ako veľmi je Štrbské pleso a jeho okolie zastavané veľkými hotelmi, ale tak čo už. No utekám, pretože mám ešte dnes nejaké povinnosti. Zatiaľ pa!

S láskou//Monika

Zverejnenie komentára

Instagram

© peonies + cupcakes | B L O G | DESIGN BY FEARNE