Vysoké Tatry deň #2 | Júl 2014

30. júla 2014

Ahojte! Dnes tu máme tretí príspevok a oficiálne druhý deň z našej minulotýždňovej dovolenky vo Vysokých Tatrách. Ale predtým, než sa dostanem k podstate tohto príspevku, Vám chcem poďakovať za sledovanosť a každého jedného čitateľa môjho blogu, pretože som dosiahla hranicu 10.000 pozretí, čo ma nesmierne teší!
Druhý deň dovolenky sme viac - menej nič turisticky zamerané neplánovali, pretože predpoveď počasia nám veľmi nehrala do karát, takže sme sa vybrali navštíviť Tatranskú Lomnicu.


Tento schátralý Hotel Lomnica, ktorý bol kedysi aj kúpeľným domom, určite každý, kto aspoň raz navštívil Tatranskú Lomnicu, pozná. Je mi ho trochu ľúto, pretože v takmer všade sa vo Vysokých Tatrách stavajú megalomanské a najmä moderné ubytovania a budovy a nie že by sa pokúsili zrekonštruovať tieto klasické a pôvodné budovy, ktoré by svojim vzhľadom pôsobili oveľa lepšie.


Ako sme tak prechádzali z parkoviska do centra, tak sme narazili na takýto úžasný obchodík, ktorý bol vlastne kvetinárstvom a napadlo mi, že by mohol pôsobiť celkom milo kvôli jeho fotogenickosti na fotkách na mojom blogu, haha.


Ďalej sme mali po ceste zopár stánkov so suvenírmi, kde predávali aj šatky, na ktoré ma Števko prehováral, pretože som bola počas dovolenky trochu nachladnutá. Nakoniec som si ani jednu nekúpila, čo som neskôr na túrach počas chladnejšieho počasia oľutovala, pretože ma potom pobolievalo hrdlo.


Ďalej sme prechádzali popri železnici (samozrejme vtedy, keď nešiel vlak, haha) a prešli sme ďalej do takého mini parčíku, kde rástlo viacero takýchto kvietkov.


Na jednej fotke môžete vidieť aj pilnú včielku ako prenáša peľ z kvietku. Rozkošné, že? Takto z blízka, haha.


No a keďže sa rozpršalo, tak sme sa zastavili na obed v jednej príjemnej reštaurácii, kde varili naozaj výborne! Obaja (ja a Števi) sme si dali slepačí vývar a ako druhé som si ja dala kuracie prsia so syrovou omáčkou (tá omáčka bola dokonalá) s 1/2 opekanými zemiakmi a 1/2 ryžou a Števko si dal špíz, ktorý sa skladal z bravčového a kuracieho mäsa a slaninky a k tomu si dal tiež opekané zemiaky.

Dúfam, že sa Vám zatiaľ všetky tri príspevky páčili a že Vás možno nimi aj inšpirujem k dovolenke vo Vysokých Tatrách. Majte sa pekne a ja utekám obedovať, haha. Dobrú chuť aj Vám k obedu!

S láskou//Monika

Zverejnenie komentára

Instagram

© peonies + cupcakes | B L O G | DESIGN BY FEARNE