Vysoké Tatry & príchod | Júl 2014

28. júla 2014

Hlásim úspešný príchod zo 7 - dňovej dovolenky vo Vysokých Tatrách (Stará Lesná)! Bolo nám úplne super a rada by som sa tam vrátila ešte aspoň na 3 dni, haha. Dnešným príspevkom chcem začať príchodom do Tatier a tým pádom to prežívať znova, pretože Vás chcem v nasledujúcich príspevkoch trochu oboznámiť s tým, ako nám bolo, čo všetko sme videli a navštívili. Bude to taký mini blogovací denníček, ktorý sa Vám bude dúfam páčiť! Tak ako som už spomenula vyššie, začnem príchodom a zároveň odchodom z domu okolo 9:00 hod., kedy sme sa ešte zastavili v Tescu a kúpili sme si nejaké občerstvenie na cestu - len vodu a nejaké keksíky, pretože sme sa plánovali najesť (raňajky á´la obed) v Banskej Bystrici v Europe.
Do Banskej Bystrici sme prišli okolo jedenástej a tak sme si dali rovno obed, ktorý nebol podľa našich očakávaní, pretože neskôr cestou na Donovaly som mala zaťažený žalúdok tým, že som si dala nejakú vyprážanú placku, haha. Ale čerstvý vzduch a polhodinová prechádzka na Donovaloch mi pomohli prekonať túto nevoľnosť.


Potom sme sa zastavili na Dechtároch, kde som sa cítila ako pri mori. Voda všade naokolo a navyše bola príjemne vlažná na kúpanie! My sme sa tam síce nekúpali, ale bolo tam plno nadšencov, ktorí tejto slovenskej nádhere neodolali.


Pomaly, ale isto sme sa dostavili do Starej Lesnej, s jednou zastávkou v Tescu v Poprade, kde sme nakúpili potraviny (prevažne na raňajky). V Starej Lesnej sme sa ubytovali v jednom príjemnom apartmánovom dome. Ak máte záujem o názov a kontakt, tak Vám ho rada poskytnem cez môj mail, ktorý nájdete tu.


No a takýto úžasný výhľad sme mali z ulice, na ktorej sa nachádzal náš "nový" domov! Na Vysokých Tatrách a konkrétne Starej Lesnej milujem najmä ten dokonalý výhľad na naše nádherné skalnaté hory!


Na večeru sme sa vybrali okolo 20:00 hod. do jednej príjemnej reštaurácie v neďalekej Novej Lesnej (Koliba Tatry), kde som si dala, samozrejme ako milovníčka slovenskej kuchyne, bryndzové halušky.


Števko si dal "Starostov rezeň", čo boli vlastne kuracie prsia so slaninkou a ananásom s vínovou omáčkou (aspoň si myslím) a k tomu zemiakové krokety. Bolo tu naozaj príjemne a jedlo chutilo výborne, takže túto reštauráciu môžem každému odporučiť!

Toto bol náš prvý deň vo Vysokých Tatrách a zároveň aj prvý príspevok z našej dovolenky. Dúfam, že sa Vám páčil a už teraz sa môžete tešiť na tie ďalšie! Ak máte nejaké otázky, tak sa ma kľudne spýtajte či už v komentároch pod príspevkom alebo cez môj mail tu. Pekný deň!

S láskou//Monika

Zverejnenie komentára

Instagram

© peonies + cupcakes | B L O G | DESIGN BY FEARNE