What to pack #1: DOVOLENKA PRI MORI

13. júla 2014

Tak a máme tu opäť víkend, čo pre mňa nie je veľká zmena oproti pracovnému týždňu, haha, keďže som teraz prevažne len doma. Keďže obdobie dovoleniek už v plnom prúde, tak som sa rozhodla, že ten dnešný príspevok venujem práve tejto tématike. Dnes konkrétne to bude zopár rád, čo si zbaliť (alebo nezbaliť) do kufra, keď sa vyberieme na dovolenku pri more. Tak sledujte a robte si poznámky, haha! Ja síce tento rok na dovolenku pri more nejdem (ideme do Vysokých Tatier), ale už zopár krát som pri mori bola, tak mám ako takú predstavu o tom, čo si na takúto dovolenku vziať. Dúfam Vám mojich pár skromných tipov pomôže, ak sa pri more chystáte, či už tento alebo budúci rok a budete sa nimi aspoň trochu inšpirovať, haha.
Vrchná časť: kľudne si so sebou vezmite ľubovoľný počet tričiek (menej ako 10 pokiaľ idete na pobyt, ktorý trvá cca 10 dní), pretože ich určite využijete. Nezabudnite na krajšie typy vrchných častí odevu, ktoré sa zídu na romantické večerné prechádzky či na večeru v tradičnej miestnej reštaurácii.

Spodná časť: či už ste "šortkový" alebo "sukňový" typ, tieto časti odevu sa Vám zídu nie len na večer, ale najmä ako "niečo na zakrytie", keď sa vyberiete na pláž. Ja osobne nemám rada chodiť len v plavkách.

Šaty, kimono & svetrík: teraz sú veľmi trendy maxi šaty, takže sa Vám pri mori budú určite hodiť! Nemenej sú momentálne aktuálne kimoná, i keď u nás nie ešte až tak rozšírené, ale pomaly sa objavujú aj v našich obchodoch. A nakoniec svetrík, ktorý sa hodí, ak sa na večer trochu ochladí.

Obuv, kabelky, plavky, doplnky: je zbytočne vláčiť so sebou v kufri (ak cestujete lietadlom alebo autobusom) milión druhov topánok, keď na konci pobytu si uvedomíte, že ste z 10 párov topánok nosili obuté možno 2 - 3 páry. Čiže, rozhodnite sa pre maximálne 2 - 3 páry, ako sú napríklad žabky, sandále na platforme (vhodné aj na horšie povrchy, či na večernú prechádzku po pláži) a prípadne aj nejaké tie tenisky, balerínky alebo espadrilky, ktoré idú momentálne opäť do módy! S množstvom kabeliek to tiež netreba preháňať, stačia nám dve a to plážová taška a crossbody či listová kabelka na večer. Plavky sú samozrejmosť, ak nie ste vyznávačmi voľnejšieho štýlu a nahoty, no a s doplnkami je to úplne na Vás, pre aké sa rozhodnete!

Ak sa náhodou pri more ešte len chystáte, tak mi dajte v komentároch vedieť, že kam a kedy, nech Vám môžem v tichosti doma závidieť, haha. Majte krásny zvyšok víkendu a peknú nedeľu!

S láskou//Monika

Zverejnenie komentára

Instagram

© peonies + cupcakes | B L O G | DESIGN BY FEARNE