What to pack #2: DOVOLENKA NA HORÁCH

15. júla 2014

Dobré predpoludnie i ráno pre niekoho možno ešte, haha! No čo, ako ste sa vyspali? Ja konečne po dvoch nociach túto celkom dobre, pretože tie minulé dve sa mi snívali neskutočné hlúposti a túto nič, na čo by som si bola spomenula, haha. Dnes tu mám pre Vás ďalší príspevok o tom, ako sa zbaliť a čo potrebné si hlavne zbaliť na dovolenku na horách. My ideme tento rok so Štefanom, konkrétne už budúcu (20.7.) nedeľu do Vysokých Tatier/Stará Lesná na 7 dní/nocí, takže pravdepodobne za túto dobu nepridám žiaden príspevok, iba ak by som sa za tieto dni, čo som ešte doma, posnažila a pripravila si príspevky, ktoré potom už len zverejním. Uvidíme... No a tu je sľúbený príspevok!
Vrchná časť: pridala som sem len tri základné kúsky, ktoré sa Vám zídu (mne určite) počas dovolenky na horách. Tričká s krátkym a s dlhým rukávom sú základ a potom či už si vezmete riflovú košeľu ako ja plánujem, je len na Vás. Určite si so sebou nebudem brať žiadne elegantné blúzky a topy, keďže viem, že ich tam nemám kde využiť.

Teplejšie oblečenie: počasie na horách sa strieda pomerne často, takže myslite aj na túto časť oblečenia. Mikina na túru, možno aj nejaká softšelová bunda by bodla a tiež kabátik do dažďa, či vesta ak by sa náhodou na večer ochladilo a Vy ste sa rozhodli ísť von prejsť. Ja mám tie večerné prechádzky na dovolenkách najradšej, či už pri mori alebo na horách!

Spodná časť: ja som zvolila rifle a tepláky, no premýšľam že si vezmem aj legíny a aspoň jedny šortky (na túru). Hlavne nech sa nič nepreháňa, že? Haha. 

Doplnky: z doplnkov sem patria najmä fľaša na vodu, gumička do vlasov a slnečné okuliare, keďže horské slnko dokáže svietiť prudšie, než to prímorské.

Ruksak & obuv: ruksak na túru, ale tiež si so sebou vezmem nejakú väčšiu kabelku na cestovanie plus jednu menšiu crossbody kabelku, ak by sme sa išli niekam večer najesť. No a turistická obuv je základ, ku ktorej si treba pribaliť aj nejaké tenisky na bežné nosenie či žabky, ak by bolo predsa len teplejšie, ak sa vyberiete niekam inam, ako na túru. Trebars na prehliadku najbližšieho mesta!

Tak toto sú moje "essentials", ktoré nesmú chýbať v mojom kufri. V minulom príspevku, ktorý nájdete tu, som nespomenula, že si treba pribaliť dostatočné množstvo spodného prádla a ponožiek, čo myslím je každému z Vás jasné, haha. Tak tu to platí rovnako! Radšej si vezmite toho viacej, pretože nikdy neviete, čo sa môže stať, haha. Trošku TMI, ale čo už, haha. Pekný zvyšok dňa!

S láskou//Monika

Zverejnenie komentára

Instagram

© peonies + cupcakes | B L O G | DESIGN BY FEARNE