20 náhodných faktov o mne

13. augusta 2014

1. Keď som bola mladšia, mala som okolo 12 - 15 rokov, tak som mávala veľmi silné intuície, ba dokonca by som ich nazvala až vidinami. Pretože som nie len cítila, že sa niečo stane, ale ja som videla konkrétnu situáciu, ktorá sa o chvíľu v skutočnosti odohrala. Teraz ich už nemávam, neviem prečo. Väčšinou to bývali aj tak celkom nepodstatné veci, ktorým aj keby predídem, nič to neovplyvní.

2. Intuície/vidiny odišli, ale prišla silná empatia a schopnosť vycítiť, ako sa ľudia cítia. Nemusela som tých ľudí až tak poznať a vedela som odhadnúť ich správanie i osobnosť. Doteraz to tak mám, takže pozor na mňa, haha. Nedám sa len tak ľahko oklamať!

3. K mojej mladosti, ešte predtým než zomrel starký, som veľmi rada pozerávala drámy - filmy so smutným koncom. Zomrel pred šiestimi rokmi a odvtedy som videla možno 2 - 3 drámy. Teraz mám skôr rada historické filmy, z obdobia 16. - 19. storočia a romantické komédie. Lásky a smiechu predsa nie je nikdy dosť!

4. Keď som pri tej histórii a mojej skoršej mladosti tak Vám spomeniem, že sa mi často snívali sny o vojne (neviem či I. alebo II. svetovej), kde som videla močiar, cez ktorý viedla úzka cestička k malému lesíku. Po tejto cestičke sme v tom sne išli v zástupe vojska atď. Keď sme sa počas strednej na hodine dejepisu učili o vojne (I. alebo II. svetovej), tak som v obrázkovej učebnici našla presne ten istý obrázok z môjho sna - močiar, cez ktorý viedla úzka cestička k malému lesíku. Scary? Maybe.

5. Kvôli týmto udalostiam si najviac na svete prajem zdravie pre všetkých, na ktorých záleží mne a im na mne a tiež svetový mier a pokoj. Ono to znie možno len ako taká fráza, ale keď sa tak nad tým zamyslím, je to naozaj veľmi dôležité.

6. Lepšie si rozumiem s chlapcami než s dievčatami. Na druhej strane si ale celkom rozumiem s ľuďmi staršími odo mňa, či už sú to ženy alebo muži.

7. Nejem mäso, iba občas výrobky z neho, ako napríklad bryndzové halušky, na ktorých je slaninka alebo moju obľúbenú salámovú pizzu. Ale aj tak najradšej jem cestoviny - akékoľvek a pijem len čistú vodu z vodovodu, zelený čaj a príležitostne biele víno. Zo sladkostí je to Oreo a čokoládový perník s čučoriedkovou náplňou.

8. Prajem si zachraňovať opustené a ranené zvieratká. Milujem ich všetky!

9. Mojou najväčšou vášňou je móda a preto si prajem nájsť zamestnanie, ktoré s ňou bude úzko späté.

10. Som zamilovaná - až po uši a ešte kúsok vyššie, ale to myslím viete, haha. A s touto istou osobou si raz prajem založiť rodinu! Som rodinný typ.

11. V poradí druhom fakte som spomínala, že mojou silnou vlastnosťou je empatia. A veľmi často, pri rôznych situáciách, si najprv premyslím, ako by sa cítila druhá strana, než niečo spravím alebo poviem. Ale zase nenechám si s*ať na hlavu, haha.

12. Rada pečiem, čítam knihy a tvorím. Som celkom kreatívna, mám estetické cítenie a tiež som na 100% detailistka!

13. Moje najobľúbenejšie ročné obdobie je jeseň a sviatok Vianoce.

14. Mojim snom je napísať knihu.

15. Na raňajky najradšej jem ovsenú kašu so škoricou a štipkou trstinového cukru.

16. Maľujem sa len kvôli špeciálnym príležitostiam, ako napríklad v piatok večer keď ideme na pizzu.

17. Prajem si mať také kamarátky, ako sú vo filme Sex v meste a priateľov, s ktorými si budeme navzájom dôverovať, zaujímať sa jeden o druhého a nebáť sa byť sami sebou jeden pred druhým.

18. Som dosť poverčivá, čo ma občas brzdí v plnení si svojich snov.

19. Milujem cestovanie, i keď som toho ešte veľa nenacestovala a mám strach zo šoférovania, preto nemám vodičák.

20. Nemám tetovanie ani piercing a ani si ich neplánujem dať. Keď som mala asi 16 rokov, tak som mala prepichnutý pupok, ale vydržalo mi to možno rok, takže odvtedy si dávam pozor na takéto rozmary, ktoré po čase môžu omrzieť, haha.


Týchto pár informácii ma opäť posunie bližšie k Vám, čo myslíte? Priznám sa, že som tento príspevok dávala dokopy asi tri dni, ale tak predsa len je tu! Dúfam sa Vám páčil a už viete, s kým máte tú česť, aspoň z časti, haha. Prajem pekný zvyšok večera!

S láskou//Monika

3 komentáre

 1. Ahoj , ako to tak čítam tak si mi úplne ale úplne podobná... tiež mávam také predtuchy že sa niečo stane raz som povedala , že jedna pani zomrie, a ona o týždeň či dva aj naozaj zomrela... veľmi sa toho desím, niekedy keď uvidím nejakého človeka na ulici mi automaticky príde že aké má ten človek povolanie. Tiež som celkom kreatívna, rada varím, pečiem a píšem príbehy a čítam knihy. Detailistka som bola, keď som bola menšia. Mám rada historické filmy a cestovanie, vodičák ešte nemôžem mať, ale myslím že sa budem báť takže ho ani nikdy mať nebudem :D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. To je tiež zaujímavé, haha, ale teší ma, že nás je takýchto viac! :)

   Odstrániť
 2. Aj mňa to teší:) Už sa tak nebojím keď viem že v tom niesom sama :DD

  OdpovedaťOdstrániť

Instagram

© peonies + cupcakes | B L O G | DESIGN BY FEARNE