Vysoké Tatry deň #6 | Júl 2014

6. augusta 2014

Ahojte! Možno sa čudujete, prečo ide po štvrtom dni hneď šiesty, ale vysvetlenie je celkom jednoduché, haha. V piatok, čo bol piaty deň našej dovolenky, sme sa rozhodli ísť navštíviť Liptovský Mikuláš, ale nanešťastie som si zabudla fotoaparát a tak z tohto menšieho výletu nemám žiadne fotky. Len tak sme sa tam pomotali po meste a zašli na obed do jednej príjemnej reštaurácie, kde som si ja dala pizzu a Števi si dal plnený rezeň s opekanými zemiakmi. To je asi tak všetko zaujímavé k tomuto dňu!
Najprv som chcela šiesty deň a deň odchodu, čiže deň číslo sedem, spojiť, pretože nejako nestíham upravovať fotky a keď ich raz začnem, najlepšie by bolo aby som ich všetky naraz, aby som neriskovala, že budem náhodou na druhý deň lenivá voš, haha. Ale nakoniec Vám prinášam dnes ešte príspevok zo šiesteho dňa, kedy sme sa vybrali na krásnu túru na Popradské pleso. Tu je zopár fotiek odtiaľ!


Cesta tam nebola veľmi náročná, pretože bola asfaltová, aby bol jednoduchší prístup k plesu a k zásobovaniu reštaurácii, ktoré sú tam. Výhľad na kopce bol naozaj nádherný, čo poviete?


Ďalej sme narazili na tento symbolický cintorín, kde sú pamätné tabuľky všetkých, ktorí zahynuli v Tatrách. Bolo to naozaj smutné, vidieť všetky tie mená... Dokonca tam bola jedna celá trieda, ktorú zasypala lavína. Veľmi smutné!


Na obed sme sa zastavili v jednej z dvoch reštaurácii, ktoré boli pri Popradskom plese. Obaja sme si dali len polievku - vývar s pečeňovými haluškami (mne nechutil, pretože pečeňové halušky neobľubujem), ktorý nás príjemne zahrial a potom keď sme sa vrátili z túry na apartmán, tak som nám spravila večeru...


Táto túra bola asi najkrajšia zo všetkých, ktoré sme počas našej dovolenky vo Vysokých Tatrách absolvovali. Dúfam, že Vás to inšpiruje k ich navštíveniu!

Včera som mala opäť slabý signál, takže príspevok pridávam až dnes!

S láskou//Monika

Zverejnenie komentára

Instagram

© peonies + cupcakes | B L O G | DESIGN BY FEARNE