Fall/Autumn Essentials - 2014

17. septembra 2014

Každým dňom sa viac a viac zdá, že už skutočne prichádza jeseň. Osobne mám toto ročné obdobie najradšej zo všetkých (aj s tým vianočným), pretože mám rada vrstvenie oblečenia, halloweensku výzdobu, vôňu po daždi či tiež spáleného lístia. V tomto príspevku Vám predstavím zopár módnych kúskov, bez ktorých sa počas tohto ročného obdobia nezaobídem!


1. Svetre - tie mi jeseň pripomínajú najviac. Sú jednoducho kombinovateľné, čiže sa dajú nosiť k sukniam aj k nohaviciam. Momentálne hľadám oversized sveter, v bordovej alebo zelenej farbe, nevideli ste niekde taký? Ak áno, napíšte mi názov obchodu a kde presne, vďaka.
2. Kožené bundy - keďže nie som najvyššieho vzrastu, tak uprednostňujem koženky pred dlhšími kabátmi, ktoré ma zbytočne neskracujú. Mám doma škoricovo - hnedú a tmavozelenú. Ešte by som si niekedy chcela zadovážiť aj čiernu motorkárskeho strihu (šikmý zips).
3. Košele & blúzky - na jeseň sú naozaj trendové k rifliam a členkovým čižmičkám.
4. Tmavšie líčenie/zemité odtiene - ako som už spomínala, maľujem sa len pri špeciálnych príležitostiach, ako napríklad keď idem v piatok večer von a tak, takže počas jesene sú tmavšie tiene ideálnou zmenou po tých svetlejších, ktoré som nosila cez leto.
5. Sukne - počas zvyšných troch ročných období sukne veľmi nenosím, ale počas jesenného obdobia sa s nimi, nakombinovanými s pančuškami, naozaj vybláznim!
6. Tmavšie laky na nechty - keď sa rozhodnem pre zmenu (väčšinou mám priesvitný lak na nechtoch), tak to sú farby ako bordová, sivo-hnedá alebo čierna.
7. Šatky & šále - tie sú mojim top doplnkom počas chladných jesenných dní a večerov!
8. Kabelka - som závislá na nakupovaní kabeliek a vždy, keď mám príležitosť a peniaze, tak do novej aj investujem. Túto jeseň si brúsim zúbky na kabelku bordovej farby!
9. Rúže/lesky na pery - pred dvoma týždňami som prišla na "chuť" rúžom a leskom na pery. Takže si plánujem zaobstarať nejaký, ktorý bude farbou vhodný na jeseň a bude sa mi, samozrejme, aj hodiť. Pretože niektoré farby sa mi naozaj nehodia!
10. Nová vôňa - počas jari a leta mám rada ľahšie a sviežejšie vône, ale počas jesene a zimy sú to vône ťažšie, ale nie také, pri ktorých rozbolí hlava. Už dlhší čas túžim po voňavke Burberry Body. Dúfam sa mi ju niekedy poradí kúpiť, pretože je dosť drahá (70€/30ml).
11. Doplnky - z tých sú to najmä hodinky alebo náhrdelníky a občas náušnice, ktoré nosím rada nie len počas jesene, ale aj počas zvyšných troch ročných období. Ale najmä na jeseň krásne oživia tmavé farby Vášho outfitu.
12. Členkové čižmičky - nedávno som si kúpila nové v CCC, ktoré vyzerajú podobne ako tieto na obrázku. Nie sú príliš vysoké a najradšej by som ich už nosila, haha.

Aké módne trendy a farby počas jesene preferujete Vy? 

S láskou//Monika

Zverejnenie komentára

Instagram

© peonies + cupcakes | B L O G | DESIGN BY FEARNE