05 septembra, 2014

Moja školská taška & jej obsah

Ahojte! Dnešný príspevok bude skôr pre tých, ktorí ešte navštevujú školu. Tento príspevok sa bude konkrétne týkať školských tašiek a toho, čo sa v nich nachádza. Alebo aspoň malo nachádzať, haha. Takže ak ešte nemáte školské tašky na 100% pobalené, tu je zopár tipov, ktoré Vám to balenie uľahčia. Vopred upozorňujem, že tento príspevok je skôr určený pre stredoškolákov (najmä pre stredoškoláčky), keďže tam nie sú až tak striktne predpísané pomôcky, ktoré by ste mali nosiť do školy!
1. Zošity - na každý predmet jeden, aby ste v tom nemali zbytočne chaos. Ja som počas strednej používala zakladač, kde som mala všetky predmety farebne rozdelené.
2. Písacie potreby - čiže perá (aspoň 3 kusy), ceruzky, zvýrazňovačky alebo farebné perá. Keď sú poznámky farebne oddelené, lepšie sa z nich učí!
3. Spinky & vytrhávací blok - na dôležité pripomienky, ktoré potrebujete mať na očiach.
4. Kalkulačka - v škole nám nedovolili mobily ako kalkulačku, pretože si v nich niektorí skrývali ťaháky, takže myslite aj na tú!
5. Peračník - ten okrem písacích pomôcok môže obsahovať aj balzam na pery či žuvačky, ako to zvyklo bývať u mňa, haha.
6. Okuliare - iba ak ich potrebujete! Ja mám už nejaký ten rôčik okuliare do diaľky, bez ktorých by som sa v škole už, bohužiaľ, nezaobišla.
7. Žuvačky alebo cukríky - aby ste mali svieži dych, ak Vás náhodou vyvolajú alebo ak by ste pracovali vo dvojiciach či skupinkách.
8. Fľaša na vodu - ktorá by mala slúžiť len pre Vás! Viem, občas sa stane, že si z tej Vašej fľašky niekto odpije, ale aj napriek dobrým vzťahom v triede, nie je to veľmi hygienické, takže to tej dotyčnej (smädnej) osobe slušne vysvetlite!
9. Slúchadlá - ak náhodou dochádzate z väčšej diaľky a nemáte radi hluk v autobuse.
10. Gumičky do vlasov - či už kvôli telesnej alebo len tak. Nikdy neviete, kedy ju budete potrebovať, haha. A opäť, ani gumičky do vlasov by sa nemali požičiavať!
11. Antibakteriálny gél & hygienické potreby - tu Vám asi nemusím veľmi hovoriť, na čo ich treba. Či áno? Myslím, že to každý vie, haha. Hlavne baby!
12. Desiata - najideálnejšie je si ju nosiť z domu, pokiaľ nemáte v škole bufet, kde si ju môžete zakúpiť. Najmä raňajky sú dôležité, tak ich nevynechávajte!

S láskou//Monika

2 komentáre

  1. Ahoj :) Super príspevok :) Tiež to mám podobne ale niektoré z týchto vecí mávam v skrinke :) Btw. nemáš náhodou ask alebo nejakú stránku kde by som sa ťa mohla spýtať pár otázok ? :)

    OdpovedaťOdstrániť
    Odpovede
    1. Ďakujem! Ask zatiaľ nemám, ale pracuje sa na ňom. Takže akonáhle sa tu objaví, rada odpoviem na Tvoje otázky! :)

      Odstrániť

© Peonies and Cupcakes | FOOD . LIFESTYLE . PHOTOGRAPHY. Design by FCD.