My hair care routine 2014 | HAIR TALK

12. septembra 2014

Hovorí sa, že len zdravé vlasy sú krásne vlasy, tak sa snažím robiť všetko preto, aby to tak bolo aj u mňa. Tu je zopár tipov a produktov, ktorým som verná, už približne rok. Vopred pripomínam, že každé vlasy sú iné, takže to čo funguje na mojich, nemusí na Vašich a naopak. Tu sú!


V tomto príspevku Vám opíšem, ako sa o svoje vlasy starám keď idem niekam von, počas sprchovania a keď som doma alebo idem spať.

Vtedy mávam vlasy väčšinou natočené - aspoň nejaká zmena oproti nudnému účesu keď bývam doma, haha. Vlasy si natáčam na nátačky, ktoré majú povrch ako suchý zips (tá drsnejšia časť) a neviem ako sa presne tento typ nátačiek volá. Mám dosť ťažké vlasy, takže táto metóda sa mi zatiaľ osvedčila najviac a vlasy mi takto vydržia natočené ešte aj na druhý alebo tretí deň. Fixujem ich len tužidlom značky Schwarzkopf (tým na lesk vlasov). Keď si dám nátačky dole, jednoducho si ich prečešem rukou a votriem si do nich trochu argánového oleja.

Na umývanie vlasov nemám žiaden striktný rozvrh, jednoducho si ich umývam vtedy, keď je treba a to väčšinou 2 - 3 krát za týždeň. Používam pri tom šampón značky Avon Advance Techniques, ktorý je vlastne 2 v 1 (šampón + kondicionér). Vlasy si umývam tak, že si umývam akoby len korienky, aby sa stimulovali a tým vlasy rýchlejšie rástli - mám to overené, naozaj rastú rýchlejšie! Potom si ich len zmyjem vodou, čím sa umyje aj spodná časť vlasov. Po utretí uterákom si ich prečešem (iba spodnú časť vlasov) hrebeňom alebo kefou na rozčesávanie a votriem si do nich sérum pre lesk vlasov, ktorý je tiež značky Avon.

Na druhý deň (keď som si predtým večer vlasy umyla) si na končeky vlasov dávam olejček, ktorý sa volá Orofluido, ktorý mi odporučila moja kaderníčka. Je to taký mini zázrak, do ktorého sa oplatí zainvestovať! Cez deň mávam vlasy väčšinou vo vrkoči alebo mám spravený drdol. Pred spaním si vlasy jemne prečešem a spím s rozpustenými vlasmi, aby si aj tie cez noc oddýchli.

Vlasy sa snažím čo najmenej fénovať alebo žehliť. I keď mám pevné vlasy, ktoré si farbím, chcem ich od tejto záťaže ušetriť. Vlasy si farbím už asi 3 roky farbou značky L´Oréal Creme Gloss, číslo farby je 513 (ľadová pralinka).

Ak aj Vy máte nejaké špeciálne rituály počas umývania alebo starostlivosti o vlasy, kľudne mi o nich napíšte. Zatiaľ sa majte pekne a starajte sa o svoje koruny krásy!

S láskou//Monika

Zverejnenie komentára

Instagram

© peonies + cupcakes | B L O G | DESIGN BY FEARNE