My (simple) makeup routine | Updated 2014

24. septembra 2014

V dnešnom príspevku Vám chcem trochu priblížiť, aké produkty používam na líčenie. Môj proces líčenia sa akoby ustálil ešte pred necelým mesiacom, kedy som konečne prišla na to, čo mi naozaj vyhovuje. Najradšej mám jednoduchosť a najmä prirodzenosť, čo sa týka líčenia!


Keďže tekutý alebo iný mejkap, ktorý ide na celú pleť úplne vynechávam, preto sa v názve príspevku nachádza slovo "simple", ktoré znamená jednoduchý.


Najprv si nanesiem na kritické časti tváre tento silne krycí mejkap, ktorý používam len na zatretie nedokonalostí pleti, pod oči (na zakrytie tmavých kruhov pod očami) a na očné viečko ako podklad pod očné tiene. Mám už overené, že sa mi tak tiene nerozmažú a vydržia dlhšie. Používam tento značky DERMACOL v odtieni 209.


Ďalej si na zatreté miesta nanesiem púder, ktorý mám z miestnej drogérie za pár Eur. Je značky Paris Memories a odtieň je 01. Osvedčil sa mi lepšie, než akýkoľvek drahší!


Potom si jemne vykontúrujem tvár týmto bronzerom značky DERMACOL, ktorý je v odtieni 4. Samozrejme to nepreháňam, pretože nechcem pôsobiť neprirodzene, haha.


Po nanesení bronzeru si zľahka poprášim hornú časť líc touto lícenkou, ktorá je opäť značky DERMACOL, ktorej odtieň je 3. Plánujem si kúpiť ešte takú, ktorá je jemne do marhuľova, pretože sa na jeseň hodí viac než táto, ktorá je viac do ružova.


Ďalej prichádzajú na rad očné tiene, ktoré si nedávam počas dňa, iba keď si ideme večer niekam sadnúť, pretože sa počas dňa cítim lepšie bez nich. Moje najobľúbenejšie sú značky AVON alebo konkrétne tieto značky URBAN DECAY Naked 2. Z týchto mám najradšej tieto tri tiene - z ľavej strany Bootycall, ktorý si dávam na zvýraznenie časti oka pod obočím a do stredných kútikov oka, ďalej v strede je to Chopper, ktorý si dám na stred viečka a úplne vpravo je Tease, ktorý si dávam na vonkajšie kútiky oka a jemne si tieto dva tiene vytieňujem.


Tak ako aj tiene, tak aj očnú ceruzku používam len na večerné líčenie. Mám ju v hnedej farbe, ktorá pôsobí jemnejšie než čierna a je značky Miss Sporty.


Na spodnú vnútornú očnú linku používam túto očnú ceruzku, ktorá je značky CATRICE a jej odtieň je 010 In The Mood For Nude, ktorú som dlho hľadala a konečne našla. Občas ju ale cez deň zamením za bielu, ktorá je rovnakej značky.


Ako predposledná ide na rad špirála. Už roky používam túto istú značku z AVONU Super Shock a je v odtieni, ako môžete vidieť na obrázku, Brown/Black, aby ladila s ceruzkou.


V poslednej dobe som si veľmi obľúbila tento lesk z AVONU Color Trend, ktorý krásne vonia, vôbec nelepí a navyše nie je ani drahý. Majú ho v rôznych odtieňoch, ale tento môj sa volá Watermelon Ice. Na jeseň by som si chcela kúpiť nejaký v "nude" odtieni.

S láskou//Monika

Zverejnenie komentára

Instagram

© peonies + cupcakes | B L O G | DESIGN BY FEARNE