12 Things I love about fall/autumn

16. októbra 2014

Ak sledujete moju Facebook stránku viete, že som predvčerom pracovala na jednom príspevku, ktorý sa týkal módy. Lenže ja, ako obrovská perfekcionistka a detailistka, som ho vymazala, pretože sa mi nezdal dosť dobrý, pretože nemám jednoducho žiadnu inšpiráciu. Pomóóóc!


Dnešný príspevok sa týka 12 vecí (materiálnych/nemateriálnych), ktoré mám na jeseni najradšej. Čo na nej obľubujete najviac Vy? Prezraďte mi v komentári pod príspevkom!

Keď som bola mladšia, tak som chladnejšie počasie veľmi neobľubovala. Ale teraz, keď mám o pár rôčkov viac, si toto počasie oveľa viac vážim. Najmä to, keď prídem vymrznutá do vnútra a dám si teplý čaj alebo kakao.

Obliekanie sa v štýle a´la cibuľa - to je moje! Rada počas tohto obdobia nosím košele a na nich hrubšie oversized svetre alebo podkolienky vytŕčajúce z členkových čižmičiek. Mám rada, keď všetko spolu ladí a najmä nech sa v tom cítim pohodlne a teplo!

Akurát včera sme si s maminou priniesli domov prvé kusy, takže exteriér domu má už ako taký jesenný nádych, haha. Samozrejme ešte skúsime zohnať také väčšie, ktoré si môžeme povyrezávať a dať na schody pred dvere. Milujem tekvičky!

To milujem na jeseni (a počas vianočných sviatkov) viac než po zvyšok roka, pretože môžem pri ňom využiť jesennú úrodu ako sú jablká či hrušky. Jeden recept, na jablkové Cupcakes mám aj tu na blogu, ktoré som robila minulý rok na jeseň. Recept nájdete tu!

Na jeseni mám rada nie len krásne farebné lístie, ale aj to, ako sa zvieratá obalia do hrubších kožúškov a potom sú z nich rozkošné huňaté guče chlpov, haha.

Minule sme sa s maminou rozprávali o tom, aké vône máme radi. A viete aké mám rada ja? Vôňu bábätiek, vzduch po daždi s pokosenou trávou, vône typické pre rôzne krajiny, ale najmä vôňu dymu počas jesene, keď sa chodíme večer so Števim prejsť.

Samozrejme mám rada Halloween, všetkú tú výzdobu a tak, tiež oslavy s ním spojené pomaly už aj tu na Slovensku. Ale oveľa viac mám rada kľudné noci okolo Dušičiek, kedy je vonku takmer hmatateľná magickosť tohto pradávneho sviatku.

Rada tvorím rôzne dekorácie do domu a keďže máme v obývačke veľký krb, tak sa vyžívam v jeho zdobení. Navyše rada zbieram vonku farebné lístky na vytváranie rôznych dekorácii do zvyšných častí domu.

Tiež mám rada, keď sú rána a noci chladné ale dni naopak ešte celkom teplé. Keď som chodila do školy som to nemala veľmi rada, haha, pretože som si ráno vzala teplý kabát a poobede, keď som sa vracala zo školy, tak som ho musela niesť v ruke, haha.

Pamätáte si ešte na film Hocus Pocus? Tak ten úplne zbožňujem a verím, že ho budú dávať v televízii aj tento rok. Tiež mám rada halloweenske časti Pretty Little Liars, haha.

Niektorí už viete, ak pravidelne sledujete môj blog, že milujem sviečky značky Yankee Candle. A každé ročné obdobie mám rada inú vôňu. Počas jesene sú to vône Salted Caramel, Vanilla Chai a Fireside Treats, čo sú príjemné sladkasté vône.

Ako milovníčka módy sa na jeseň nezaobídem bez tmavších farieb v šatníku či na nechtoch, ako sú bordová, tmavomodrá či občas aj čierne. Samozrejme nechodím od hlavy po päty v tmavých farbách, vždy sa ich snažím "rozbiť" nejakým doplnkom v jesennej (svetlejšej) farbe.

S láskou//Monika

Zverejnenie komentára

Instagram

© peonies + cupcakes | B L O G | DESIGN BY FEARNE