Styling Tips from Olivia Palermo

10. novembra 2014

Nedávno som na jednej zahraničnej stránke čítala tento rozhovor s mojou najobľúbenejšou svetovou blogerkou - Oliviou Palermo. A tak ma napadlo, že čo ak sa aj medzi Vami nájdu také, ktoré ju majú rovnako radi a berú ju ako inšpiráciu v obliekaní a nemali možnosť si tento rozhovor, ktorý je mimochodom v angličtine, prečítať alebo mu nerozumeli. Tak som ho pre Vás preložila (originál nájdete tu) a tu je! Jednu z otázok som vynechala, keďže u nás Santa nechodí.


Aké sú Tvoje tipy na slávnostné (počas vianočných sviatkov) obliekanie tak, aby outfit nepôsobil príliš slávnostne alebo gýčovito?
"Väčšina ľudí chodí na vianočné večierky rovno z práce, čiže ja obvykle nosím čiernu so štipkou zlatej. Čierna je perfektná pre kanceláriu, ale zároveň pôsobí slávnostne. Pridajte k nej zlaté šperky/doplnky a oživte svoj mejkap s pridaním čiernej linky. Hotovo!"

Pokiaľ ide o obliekanie sa do práce, aké sú Tvoje tipy?
"Určite to je top bez rukávov, navrstvený so svetrom a nejaké skvelé/kvalitné topánky. Kľúčom je najmä vedieť, čo je vhodné a aké je tam prostredie. Pre dievča ako ja, ktoré je neustále v pohybe, nemôžete vždy nosiť topánky na podpätkoch, takže nedám dopustiť na svoje nízke členkové čižmy (tu) alebo čižmy značky Stuart Weitzman (tu)."

Aké je tvoje najväčšie pravidlo v obliekaní do práce?
"Zvyknem byť viac konzervatívna a väčšinou zahalená. Ak je Vaša sukňa príliš krátka - dajte si k nej silonky/pančuchy a topánky bez podpätkov. Alebo si dajte na vrch kardigán či sako, ak máte náhodou top bez rukávov. Jednoducho to vyzerá slušnejšie."

Čižmy nad kolená môžu občas vyzerať nad mieru. Máš k nim nejakú radu?
"Nosím tieto čižmy značky Stuart Weitzman odkedy ich vyrobil. Občas si ich ale dávam profesionálne upraviť, pretože mi bývajú nad kolenom príliš široké. Ale vo všeobecnosti rada nosím čižmy so silonkami/pančuchami a k nim dlhšiu sukňu - nie krátku!"

Peleríny dokážu byť občas zložito kombinovateľné. Aké sú Tvoje návrhy na ich nosenie?
"Milujem peleríny! Občas dokážu byť príliš veľké, takže je to o proporciách a o tom, aby ste nevyzerali ako pod jednej obrovskou dekou. Noste ich jednoducho so skvelými nohavicami cigaretového strihu. Peleríny vyzerajú obvykle lepšie s týmto typom nohavíc a s rolákmi."

Celý rozhovor si môžete prečítať na: www.elle.com

S láskou//Monika

Zverejnenie komentára

Instagram

© peonies + cupcakes | B L O G | DESIGN BY FEARNE