Začínajúci blogeri | Rady & tipy

8. novembra 2014

Ahojte! Ako víkendujete? Blogovaniu veľa tieto dni nedávam, čo ma mrzí, ale nemám toľko inšpirácií, pretože mám v izbe samé krabice a bordel, lebo už od budúceho týždňa konečne začíname maľovať a tapetovať moju izbietku, haha. No a vlastne tento neporiadok, čo tu mám, ma irituje a berie mi aj posledné kúsky inšpirácií, ktoré počas týchto dní mám. O týždeň v nedeľu by sme chceli ísť (ja, Števi a moja mladšia sestra s maminou) do Bratislavy - IKEA, kde by som si chcela kúpiť nejaké nové kúsky do (dúfam vtedy už prerobenej/novej/hotovej) izby. Snáď dožijeme a tento výlet sa nám podarí. Ale tu je ďalší príspevok!


V dnešnom príspevku mám pre Vás zopár rád a tipov, ako "správne" blogovať. Za týchto pár rokov, čo blogujem, som si týchto pár rád osvojila a snažím sa na ne myslieť pri písaní každého z príspevkov. Vezmite si pero a papier a môžete si začať písať!

✔ Neexistujú žiadne pravidlá v blogovaní! Alebo aspoň ja som ich zatiaľ nenašla. Každý môže začať blogovať a je úplne jedno o čom.

✔ Vždy píšem príspevky tak, aby som sa raz mohla k ním vrátiť a pripomenúť si, či už čo sa vtedy dialo alebo oprášiť staré vedomosti, ktoré si sem "poznačila". Keď to mám zhrnúť, tak sa dá povedať, že aj keby nikto okrem mňa tento blog nečítal, tak by mi to nevadilo, pretože ho píšem v prvom rade pre seba.

✔ Nesnažte sa prispôsobiť iným blogom, ale buďte kreatívny/i. Môžete čerpať inšpirácie na iných blogoch, ale vždy sa ich snažte pretvoriť na svoj obraz.

✔ Asi najjednoduchšia a najlacnejšia možnosť, kde si vytvoriť vlastný blog je cez Blogger (ako aj ja) alebo cez WordPress (pre mňa zložitejšia možnosť).

✔ Aby sa Váš blog viacej zviditeľnil, snažte sa byť čo najviac aktívny/i a to nemám na mysli iba časté pridávanie príspevkov, ale aj zúčastňovanie sa na rôznych sociálnych sieťach (Bloglovin, Instagram, Facebook, atď.) a komentovanie príspevkov iných blogov/erov.

✔ Vzhľad hrá podľa mňa dosť veľkú rolu, čo sa týka blogov. Nemusí byť dokonalý, ale musí niečím zaujať! Ja som si zvolila čistejší vzhľad blogu, ale premýšľam o jeho zmene...

✔ Ak sa rozhodnete písať recenziu na nejaký produkt, skúste si nájsť taký, ktorý je zatiaľ čo najkratšie na trhu, ale je medzi ľuďmi známy. Napríklad keď si chcem kúpiť nejaký beauty produkt, vždy si najprv prečítam recenzie na iných blogoch a až potom sa rozhodnem, či si ho kúpim alebo nie. Občas sa ale oplatí riskovať, pretože čo sadne iným, nemusí Vám a naopak, takže potom môžete o tom písať zase Vaše skúsenosti!

✔ Nie je dôležité, čím fotíte! Ja napríklad používam Olympus C-55 a myslím si, že fotí pekne. Občas používam online upravovače fotografií, ale naozaj len občas, keď mám v izbe (tam väčšinou fotím) nevyhovujúce svetlo.

✔ Píšte všetko čo Vás napadne a kedy Vás to napadne. Nemusíte prispievať na svoj blog tak často, ako iní blogeri, ktorí sa písaním svojich blogov živia. Tu na Slovensku nie je tento tip zamestnania (hobby) až tak bežný, takže sa riaďte sami podľa seba a buďte hlavne sami sebou.

✔ Spisujte si témy príspevkov, ktoré Vás počas dňa napadnú. Ja si so sebou všade nosím mini zápisník, kde si názvy tém vždy spisujem a doma, keď mám viac času, si k nim pripisujem detaily. Ak nemáte radi zápisníky, kľudne si nápady píšte do mobilu, či už ako koncept SMS alebo do poznámok. Takto budete viac kreatívny/i a budete mať prehľad.

✔ Snažím sa písať príspevky vtedy, keď mám dobrú náladu a nie som ničím rozrušená. Svojimi príspevkami chcem svojich čitateľov zaujať v príjemnom slova zmysle a nie ich deptať, haha. Takže sem väčšinou píšem iba kladné myšlienky tak, aby som Vás povzbudila.

✔ Píšte si blog s radosťou! Ak Vás to nebaví, nemá zmysel ho udržiavať pri živote. Ja tento svoj blog beriem ako moje mini dielo, haha, takže sa oň rada starám a som naň hrdá. Aj keď sa niekedy nemusí každému páčiť, haha.

Veľa šťastia v blogovaní! 

S láskou//Monika

2 komentáre

  1. Tvoj blog je veľmi pekný a tieto rady si zapamätám lebo robím vlastný blog. Veľmi si mi pomhla:)

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Ďakujem za rady, myslím, že pomôžu :)

    OdpovedaťOdstrániť

Instagram

© peonies + cupcakes | B L O G | DESIGN BY FEARNE