12 Things I love about winter | Deň #12

13. decembra 2014

Hurááá piatok! Dnešný deň bol pre mňa psychicky náročnejší, než tie predtým. Bola som na "tajnej" misii, o ktorej Vám, ak sa podarí, poviem neskôr, haha. Večer sa chystáme na pizzu (ako každý piatok) a tak ešte chcem rýchlo pridať tento príspevok. Dnes som okrem iného starkej pomáhala vianočne vyzdobovať dom, keďže k mojej izbe som sa nedostala (ešte treba zopár detailov dokončiť). Ach, milujem Vianoce a zimu! Mimochodom, stále dúfam, že sneh napadne aj tu u nás, haha, pretože zima bez snehu nie je pre mňa pravou zimou!


Pamätáte si na príspevok, ktorý som písala ešte v októbri a týkal sa toho, čo mám na jeseni najradšej? Ak nie, tu je! Pretože v tom dnešnom Vám predstavím 12 vecí, ktoré mám najradšej na zime. Prajem Vám veselé čítanie!

Myslím taký ten chladný a čistý vzduch, kedy cítiť, že už bude snežiť. Tento rok som takýto vzduch cítila dvakrát, no ani raz nenasnežilo vtedy, haha. Snáď "příště"!

Ako som už vyššie spomínala, že milujem bielu zimu, no tento rok nás sneh tu na západe akosi obchádza (tí, ktorí bývajú tu v mojom okolí vedia). Nechápem ľudí, ktorí neznášajú sneh?! Však to sú (aj dúfam ešte budú) najkrajšie spomienky z detstva, keď napadol prvý sneh a mohli sme sa ísť sánkovať! No pamätám si tiež, že ako na ulici pred našim domom vždy ocino odhrnul sneh z chodníka a mali sme obrovskú kopu snehu pred domom, haha. Milovala som sa do nej len tak zvaliť a vegetiť tam, haha.

Toto je jedna z vecí, ktoré mám na zime obzvlášť rada! Neviem, čo viac by som k tomu povedala, haha. Vy máte radšej dlho svetlo či skôr skorú tmu?

Odkedy máme našich psíkov (Minčíkov), tak mám zimu a sneh oveľa radšej! Nie je nad šantenie s nimi v snehu a keď majú snehové gučky polepené na srsti na labkách. Ach, rozkošné!

Cez týždeň, keď mrzlo, som vyšla okolo pol deviatej na dvor a spoza takej chladnej hmly (oparu) vykúkalo slniečko! Mrzí ma, že som nemala vtedy pri sebe foťák, pretože po chvíli sa tá hmla rozplynula...

Piť horúce kakao, zapáliť vonné sviečky, zababušiť sa do deky a pozerať nejaký vianočný film! To je moja predstava ideálne stráveného zimného večera. Čerešničkou na torte by ešte bolo, keby za oknom vonku krásne sneží! Recept na moje obľúbené nájdete tu.

Zo všetkých trendov sveta, najviac milujem tie zimné! Haha. Vrstvenie a kárované košele s kardigánmi - ach áno!

K zimno-vianočným outfitom u mňa neodmysliteľne patria červené nechty! Moju obľúbenú manikúru na toto obdobie nájdete v tomto príspevku.

Eleganciu červených nechtov trochu kazí sánkovanie, no nedalo mi ho nespomenúť. Dúfam tento rok napadne sneh aj tu u nás, inak sa odsťahujem niekam do Tatier, haha. Nič nie je krajšie ako biele Vianoce!

No a samozrejme samotné Vianoce, či už so snehom alebo bez neho, sú najkrajším obdobím v roku! Kedysi, keď som bola malá, to bolo pre mňa len o darčekoch a keď "prišiel" Ježiško, išla som sa so strachom skryť pod stôl v kuchyni, haha. Teraz mám radšej takú tú typickú vianočnú pohodu, v kruhu rodiny, s dobrotami na stole a vianočnými pesničkami či filmami v pozadí.

Už ste niečo upiekli na Vianoce? My sa chystáme začať začiatkom budúceho týždňa. No taký mini recept, na vianočné koláčiky by som chcela pridať u túto nedeľu!

Tak tie som tento rok začala počúvať už niekedy začiatkom novembra! Podľa mňa sú to najkrajšie pesničky z celého roka. Aká je Vaša najobľúbenejšie vianočná pesnička? Napíšte mi do komentárov pod príspevkom. Moja je od Johna Lennona "War is Over (Happy X-Mas)".

Prajem Vám pekný víkend priatelia a užite si piatok!

S láskou//Monika

Zverejnenie komentára

Instagram

© peonies + cupcakes | B L O G | DESIGN BY FEARNE