DIY - Vianočné gule | Deň #4

4. decembra 2014

Ak sledujete moju Facebook stránku viete, že som minulý týždeň robila vianočné gule štýlom "dekupáž". Vždy som bola tvorivá duša a čo sa týka Vianoc a vianočnej výzdoby, moja vášeň pre tvorenie vždy narastie o 100%. Tu je jednoduchý postup, ako si takéto gule môžete vyrobiť aj doma! A nie len gule, keďže dekupáž sa dá využiť na viacero spôsobov, trebars aj na vytvorenie si obrázkov na stenu alebo počas Veľkej Noci na vyzdobenie veľkonočných vajíčok.

Pracovný postup:
1. Najprv si zo servítok nastriháme malé kúsky, ktoré nemusia byť rovnako ani veľké ani nemusia mať rovnaký tvar.


2. Ďalej si nachystáme gule - ja som zvolila polystyrénové a celé ich potrieme špeciálnym lepidlom, ktoré sa používa na dekupáž.


4. Potom si na gule začneme postupne lepiť kúsky nastrihaných servítok. Keď ich budeme mať všetky poprilepované, potrieme ich ešte raz tým istým lepidlom, ktoré asi po hodine spriesvitnie a tým budú mať gule lesklý nádych.
5. Keď budú gule uschnuté, odstrihneme si kúsok stuhy a špagátu a upevníme ich na vrch gúl tak, aby sa dali zavesiť. Napríklad na stromček!


6. Stuhu so špagátom môžeme buď prilepiť lepiacou pištoľou, ale ja som zvolila jednoduchší spôsob a to taký, že som ich pripla špendlíkmi.


7. Hotovo!


Ak sa náhodou rozhodnete si takéto gule spraviť, pošlite mi fotky na moju Facebook stránku, ktorú nájdete tu. Majte sa pekne, pretože zajtra tu už máme piatok a po ňom víkend!

S láskou//Monika

Zverejnenie komentára

Instagram

© peonies + cupcakes | B L O G | DESIGN BY FEARNE