DIY - Vianočný venček na dvere | Deň #10

11. decembra 2014

Vo včerajšom príspevku som Vám trošku napovedala, o čom bude dnešný príspevok. Mám pre Vás ďalší DIY projekt a je ním vianočný venček na dvere! Pôvodne som jeho výrobu neplánovala nafotiť, ale keďže nechcem dva dni po sebe pridávať podobné príspevok (inšpirácie na darčeky), tak som predsa nafotila postup, ako si takýto venček zhotoviť. A tu je!

Potrebný materiál:
Pri tvorbe vianočného venčeka nemusíte použiť presne tento istý materiál, ako som použila ja, pretože každé tvorenie je hlavne o svojej vlastnej fantázii a o tom, čo máme sami radi!


Ja som použila čisto biely venček z tvrdého prútia. Keďže mám v izbe hnedé dvere, biely na nich krajšie vynikne. Ale vy môžete použiť akýkoľvek iný! Napríklad z polystyrénu a nalepovaných šišiek, aký som mala ja na dverách minulý rok.


Ako ozdôbky som zvolila takéto jednoduché umelé šípky, ktoré dostať kúpiť teraz pred Vianocami kdekoľvek v kvetinárstve a stoja len pár centov.


Môžete použiť živé alebo umelé, podľa toho, či si chcete uschovať venček aj do budúcich Vianoc alebo len na tohtoročné. Ja som použila umelé vetvičky!


Lepiaca pištoľ je na takýto štýl práce lepšia než klasické lepidlo najmä preto, lebo schne oveľa rýchlejšie, než napríklad sekundové  lepidlo!


Niektoré ozdôbky keď kúpite, bývajú pospájané drôtikmi, tak Vám odporúčam tieto drôtiky strihať kliešťami a nie nožnicami, pretože tie by sa mohli zlomiť.


Na prichytenie venčeka na dverách môžete použiť špagát alebo stužku s vianočným motívom. Ale tento typ venčeka, ktorý som použila ja, nepotrebuje špagát, pretože sa dá celkom dobre, ale najmä na pevno, zavesiť na klinec!

Pracovný postup:
1. Na začiatok si porozdeľujeme vetvičky na menšie trsy, aby sa dali ľahšie prilepovať. Potom si ich najprv priložíme (bez lepidla) na venček a poukladáme tak, ako nám vyhovuje. Až potom lepíme! Tu platí pravidlo "Dvakrát meraj a raz strihaj", haha.


2. Potom prichádzajú na rad ozdôbky! Ja som si z tých svojich poodstrihovala drôtiky, aby sa dali lepšie poprilepovať. Treba ich lepiť na husto jednu vedľa druhej, aby sa zakryli medzery.


3. A venček je na svete! Môžete si ho zavesiť buď na dvere alebo ho len tak oprieť niekde na krb alebo na poličku. Jednoduché, však?


Prajem Vám pekný zvyšok dňa! A ak sa náhodou rozhodnete si takýto venček vyrobiť, pošlite mi fotky na moju Facebook stránku, ktorú nájdete tu.

S láskou//Monika

Zverejnenie komentára

Instagram

© peonies + cupcakes | B L O G | DESIGN BY FEARNE