Recepty na vianočné koláčiky | Deň #18

18. decembra 2014

Dnešný deň bol opäť raz jeden z tých náročnejších. Mám pocit, že príspevky tento týždeň sú akoby začarované! Absolútne nestíham, haha. Už v novembri som si spisovala témy príspevkov na Blogmas, čiže nič nevymýšľam na poslednú chvíľu, iba nemám čas ich jednoducho každý deň písať. Zdá sa, že nič sa nedá naplánovať, haha. Neviem, či je to tým predvianočným zhonom alebo stále rýchlejšie plynúcim časom, no snažím sa robiť, čo sa dá!


V tomto príspevku Vám prezradím zopár receptov, na vianočné pečivo, ktoré sme nevynechali ani tento rok. Ešte plánujeme s maminou spraviť grilážky a burizónové guličky, ktoré určite poznáte. Tu sú všetky, ktoré sme predvčerom stihli upiecť. Ktoré sú Vaše najobľúbenejšie?

- 240g hladkej múky
- 100g práškového cukru
- 200g masla
- 80g vlašských orechov
- 1 vajce
- 1 balíček vanilkového cukru
- 1ČL mletej škorice
- 1PL citrónovej šťavy


Je pravda, že my doma s maminou sme zvyknuté ich vykrajovať namiesto šúľania, nie je to síce tradičný spôsob, ale chuť zostáva nezmenená. Vanilkové rožky sú moje najobľúbenejšie!

- 420g hladkej múky
- 280g Hery (palmarín)
- 140g práškového cukru
- 100g vlašských alebo lieskových orechov
- 1PL kakaa
- čokoláda (poleva)
- ozdôbky na posypanie
- džem (na zlepenie)


Išelské tortičky sú moje druhé obľúbené. Niektoré sme poliali čokoládou a ozdobili a niektoré sme len tak poprášili práškovým cukrom. Podľa mňa sú najlepšie, až keď sú odstáte! Niekedy o týždeň po pečení, haha. Samozrejme ich udržiavame v chlade (napríklad v špajzi).

- 800g hladkej múky
- 2 celé Hery
- 250g práškového cukru
- 3ks žĺtkov
- citrónová kôra
- džem (na zlepenie)
- vlašské orechy na posypanie


Tieto sú najvďačnejšie, dajú sa robiť na milión spôsobov! Moje obľúbené z týchto troch sú tie, na ktorých sú posypané vlašské orechy.

- 500g hladkej múky
- 200g práškového cukru
½ prášku do pečiva
- 1 a ½  Cery
- 3 vajcia
- 4ks jahodových pudingov
- jahodový džem
- biela čokoláda (poleva)
- ružové cukrárske farbivo
- ozdôbky


Keby ste len cítili, ako krásne tieto voňajú?! Dajú sa robiť aj z malinových pudingov s malinovým džemom, aké sme robili napríklad minulý rok na Vianoce. Tie sme ale namáčali do horkej čokolády. Tiež boli báječné! Ale tieto mi chutia viac, haha.

- 1050g hladkej múky
- 350g práškového cukru
- 360g (teplého) medu
- 6 vajec
- 2ČL sódy bikarbóny
- 1 a ½  balíka medovníkového korenia


Cesto na medovníčky (ale aj na ostatné pečivo) vždy zamiesime okolo Mikuláša (6. decembra) a necháme ho v chlade odstáť približne 7 - 9 dní. Ja osobne medovníčky až tak neľúbim, ale vždy ich robíme najmä kvôli vôni, ktorá vzniká pri ich pečení, haha!


Vy ste už stihli všetko upiecť, čo ste chceli? A aké sú Vaše najobľúbenejšie koláčiky na Vianoce? Povedzte mi v komentároch pod príspevkom! Pekný zvyšok dňa.

S láskou//Monika

Zverejnenie komentára

Instagram

© peonies + cupcakes | B L O G | DESIGN BY FEARNE