Tip na darček: VIANOČNÉ OREO | Deň #15

15. decembra 2014

V dnešnom príspevku mám pre Vás taký malý tip na darček pre svojich blízkych alebo priateľov! Sú to vianočné Oreo keksíky, ktoré nie len dobre vyzerajú, ale i dobre chutia (mám ich odskúšané). Takže ak neplánujete minúť veľa peňazí na darčeky pre všetkých svojich blízkych a priateľov, spravte im takéto mini prekvapenie, ktoré určite ocenia viac, než niečo, čo je kupované. Pretože tieto Oreá sú robené s láskou!


Nemusíte použiť Oreo keksíky, ak ich nemáte radi. Môžete použiť akékoľvek iné, napríklad maslové alebo si môžete upiecť vlastné. Je to len na Vás!


Na ozdobenie môžete použiť rôzne cukrové ozdôbky, ja som použila rozdrvené Candy Canes a cukrové guličky od Dr.Oetkera, ktoré kúpite napríklad v Tescu.


Postup je úplne jednoduchý! Najprv si roztopíte vo vodnom kúpeli (do väčšieho hrnca dáte vodu a doň v menšej miske čokoládu) čokoládu. Potom si postupne porozlepujete Oreo keksíky. Lepíme ich štýlom, že si namočíme kúsok paličky do roztopenej čokolády, paličku potom pritlačíme ku keksíku (tá strana kde je plnka) a ešte dáme malou lyžičkou na jednu stranu keksíka trochu roztopenej čokolády, čím sa oba keksíky zlepia. Potom ich dáme na 15 minút do chladu a následne ich polievame čokoládou a posýpame posýpkou. Opäť ich dáme do chladu, minimálne na jednu hodinu, aby dobre stuhli!


Keď budú Oreá dobre stuhnuté, zabalíme ich (len vrchný keksík) do celofánu a obviažeme špagátom, na ktorý priviažeme lístok s niečím, čo chceme konkrétnej osobe povedať. Ja som dala jednoduché a výstižne "Veselé Vianoce!". Hotovo!


Ako vidíte, ani ja som im neodolala! Haha. Ak ich náhodou budete robiť, pošlite mi fotky na moju Facebook stránku, ktorú myslím už poznáte. Zatiaľ sa majte pekne a pekný týždeň!

S láskou//Monika

1 komentár

Instagram

© peonies + cupcakes | B L O G | DESIGN BY FEARNE