Winter 2014 Essentials | Deň #1

1. decembra 2014

Týmto príspevkom začína oficiálne Blogmas 2014, o ktorom som včera písala (tu) na mojej Facebook stránke Peonies & Cupcakes! Vonku to síce ani zďaleka nevyzerá na pekné zimné počasie, pretože už od rána prší, síce je vonku chladno, ale vytúžený sneh neprišiel ani napriek predpovediam, ktoré ho cez víkend "sľúbili". Dnešný príspevok sa bude týkať vecí, ktoré u mňa nesmú počas zimy chýbať. Čo nesmie chýbať počas zimy u Vás?


1. Kabát/zimná bunda - minulý rok som si kúpila na zimu aj kabát aj zimnú bundu, takže na tohtoročnú zimu som zabezpečená, haha. Kedysi som bývala taká, že som chcela každý rok novú zimnú bundu, ale s tou z minulého roka som spokojná, pretože sú aj s kabátom ešte vo veľmi dobrom stave, keďže si na veci snažím dávať pozor.
2. Šále & šatky - tie sú počas chladných mesiacov moja najväčšia závislosť, ktorú sa snažím momentálne trochu krotiť, haha, pretože ich mám naozaj veľa.
3. Svetre - nepoznám lepší a pohodlnejší outfit počas chladného počasia než hrubý sveter a úzke rifle! Zdá sa, že aj túto zimu to bude môj GO - TO outfit.
4. Čiapka - priznám sa, že na tie nie som až taký maniak, ako na šále či šatky. Ale tento rok som si už stihla jednu F&F (ešte len druhú do zbierky) kúpiť v Tescu. Majú tam naozaj obrovský výber a za prijateľné ceny. Mám k nim dokonca aj ladiace rukavice!
5. Krém na ruky - moje ruky bývajú v tomto premenlivom (zima/dážď/vietor) počasí veľmi často vysušené, takže kvalitný krém na ruky nosím so sebou v kabelke takmer všade.
6. Lak na nechty - tak ako aj minulú, tak aj túto zimu u mňa vedie červený lak! O tom, akú manikúru mám počas zimy najradšej, si môžete prečítať tento príspevok.
7. Metalické očné tiene - samozrejme nechodím počas dňa vymaľovaná ako vianočná guľa, ale keď si ideme niekam cez víkend večer sadnúť, určite stavím počas tohto obdobia na zlaté a strieborné očné tiene. Ale v zásade to s líčením nepreháňam, haha!
8. Kabelka - tu myslím nie je o čom diskutovať, haha. Must have!
9. Balzam na pery - s mojimi perami je to rovnako ako s mojimi rukami, čiže sú počas zimy často suché a tak sú ich najlepším priateľom balzamy na pery.
10. Baťušky - milované i nenávidené, také "baťušky" (ako ich volám) jednoducho sú. Ja ich celkom rada a radšej investujem do kvalitnejších (s gumenou podrážkou) ako do lacných, ktoré premoknú alebo sa rýchlo zoderú. Ale samozrejme mám aj klasické čižmy, na ktoré nedám dopustiť, haha.
11. Teplé pyžamo - počas zimných nocí býva chladno nie len vonku, ale i vo vnútri, takže teplé pyžamá sú počas týchto nocí nevyhnutnosťou!
12. Hrubé ponožky - dajú sa pekné kombinovať napríklad aj so sukňou a pančuškami/silonkami, kedy jemne vytŕčajú z čižiem. Smelo do nich, dámy!

Toto bolo dvanásť vecí, bez ktorých sa v zime nezaobídem! Zajtra ideme do rakúskeho Kittsee na výlet, takže príspevok (ak šťastne dorazíme domov) pridám až neskôr večer, pretože sa ešte chceme zastaviť v Ikea v Bratislave. Pekný zvyšok dňa!

S láskou//Monika

Zverejnenie komentára

Instagram

© peonies + cupcakes | B L O G | DESIGN BY FEARNE