18 januára, 2015

Ako mať zdravé sebavedomie | Tipy & triky

Na to, aby som sa začala fotiť na blog, som ešte stále nenašla dostatok (zdravého) sebavedomia. I keď je to jedným z mojich predsavzatí (o ktorom som Vám nepovedala), neviem, či ho dokážem splniť. Vždy keď si pozerám fotky ľudí, ktorých ani nepoznám (väčšinou na IG), pomyslím si "mať ich sebavedomie" a pri tom vyzerajú naozaj na zaplakanie, haha. Vtedy naberiem kúsok sebavedomia, ale buď nie je víkend (cez pracovné dni nemám čas/svetlo fotiť) alebo mám na tvári nejaký objekt, ktorý tam byť nemá (každá mávame takéto dni) a tak z fotenia nič nie je. Kedysi to bývalo ešte horšie s mojim sebavedomím, no teraz s tým už viem ako - tak bojovať. Mám totiž svoje vlastné overené zbrane, ktoré mi v tom (takmer) každý deň pomáhajú. A tak ma napadlo, že Vám ich prezradím a snáď pomôžu aj Vám!

"Prvé, čo si na vás ľudia všimnú, je oblečenie"
Nikdy som sa neobliekala nijak vyzývavo, ale občas človek potrebuje, aby sa necítil ako sivá myš. Keďže nemám postavu s mierami 90-60-90 ani výšku 178cm, snažím sa obliekať tak, aby som sa cítila sama dobre a najmä pohodlne v tom, čo mám na sebe. Nie som typ človeka, ktorý si niečo oblečie len preto, lebo je to v móde a majú to všetci, riadim sa podľa seba. Rada čerpám inšpirácie na iných blogoch, ale nekopírujem ich. Vždy si z nich vezmem to, čo mi vyhovuje.


"Pri mejkape platí pravidlo menej je viac"
O mojich líčiacich návykoch už viete, ale ak ste zabudli, tak Vám pripomeniem, že sa líčim len zriedka - musím mať na to náladu, haha. Pre mňa a myslím nie som jediná, je prvoradé, aby som mala čistú pleť. Drobné chybičky krásy sa ale dajú zakryť! Moje minimum mejkapu sa skladá z korektoru (aby som nemala kruhy pod očami), jemných očných tieňov, tmavohnedej špirály na oči, trochu farby na líčkach a jemného lesku či balzamu na pery. Je dôležité zvýrazniť to, čo stojí za zvýraznenie a nie to zakrývať prehnanými vrstvami mejkapu a líčidiel. To čo sa hodí druhým, nemusím sa Vám!


"Dôležitý je váš osobný dobrý pocit"
To u mňa platí, čo sa týka spodnej bielizne! Tá mi musí vždy ladiť s oblečením, aj keď ju (spodnú bielizeň) nevidí nikto iný, iba ja, haha. Vy to tak nemáte? Práve pri ňom platí, že Váš osobný dobrý pocit je kvapkou k úspechu. Pretože ak sa dobre cítite, tak aj dobre vyzeráte a ľudia si to všimnú. Sebaistota je veľmi dôležitá. A to nemám na mysli sebavedomie!


"Vašu vôňu si ľudia zapamätajú"
Nikdy nejdem z domu bez toho, aby som sa navoňala. Mám rada, keď pekne voniam! Asi približne pred rokom, keď som na Vianoce dostala jednu úžasnú voňavku, som zistila, že mi dodáva sebavedomie. Nie, že by som sa nosila ako pávica, haha, ale jednoducho som sa cítila lepšie a sebaistejšie.


"Vždy myslite na detaily"
Váš outfit bude pôsobiť prepracovanejšie, keď k nemu pridáte zopár jemných doplnkov. Jemných! Nepáči sa mi, keď sú ženy (už aj muži) ovešané ako také straky, haha. Stačí si dať biele alebo čierne tričko, kvalitné rifle, vysoké lodičky a zopár doplnkov a hneď sa budete cítiť dobre! Aspoň u mňa je to tak.


Ak ste sa dostali až sem, tak Vám ďakujem za prečítanie! Verím, že sa Vám príspevok páčil a dúfam, že cez budúci týždeň stihnem viac ako len jeden alebo dva, haha. Majte sa krásne a pekný zvyšok víkendu!

S láskou//Monika

Zverejnenie komentára

© Peonies and Cupcakes | FOOD . LIFESTYLE . PHOTOGRAPHY. Design by FCD.