Outfit Ideas: Ako byť štýlová v práci?

21. januára 2015

Jednou z vecí, ktoré mám rada na tom, že chodím do práce je, že už konečne nemusím nosiť len tepláky alebo pyžamo, ako keď som bola doma. Moje terajšie zamestnanie nemá nijaké podmienky v obliekaní, takže nosím čo chcem, haha! Všetky moje kolegyne sa obliekajú viac-menej elegantne a štýlovo, takže im nechcem kaziť priemer, tak sa tak snažím obliekať aj ja - čo mi nerobí až taký problém (o základných kúskoch v pracovnom šatníku napíšem neskôr). Tu je zopár možností, ako sa obliekať do práce! Každý máme radi niečo iné a tak aj možností na obliekanie (štýlov v obliekaní) je mnoho. Verím, že nájdete ten svoj!


Prvým štýlom je klasický business štýl, na ktorý si myslím mám ešte čas, haha. Len možno pred rokom a pol som sa začala obliekať viac - menej elegantnejšie a tak možno raz aj k takémuto štýlu prídem. Nezabúdajte, že keď si zvolíte takýto štýl obliekania sa do práce, musíte dbať aj zvyšný celkový vzhľad - upravené vlasy, nechty a jemný mejkap.


V poradí druhým štýlom je ležérny, ktorý mi je asi najbližší. Nikdy ním nič nepokazíte a navyše je zrejme aj najpohodlnejší a myslím, že by prešiel v každom zamestnaní! Doplnky v tomto prípade urobia svoje, takže na ne nezabúdajte. Celkový vzhľad nemusí byť až taký prísny!


U nás je moderný (bežný) štýl obliekania sa do práce asi najviac populárny - rifle, tričko, lodičky a jemné doplnky. Pokiaľ nepracujete v banke alebo v zamestnaní, ktorý takýto štýl obliekania nepovoľuje, tak to Vás ľutujem! Ja by som nedokázala pracovať niekde, kde treba nosiť buď rovnošaty (predpísaný/pracovný odev) alebo kostým.


Športovou eleganciou by som nazvala predposledný štýl. Našťastie u nás v práci je povolený aj takýto štýl, takže si budem môcť kúpiť vysnívané New Balance tenisky, haha. A navyše, pokiaľ robíte 8 hodín ako ja, takýto štýl je na to najvhodnejší!


No a na záver je to elegantný štýl, ktorý dúfam budem môcť konečne naplno využiť keď sa vonku oteplí. Najradšej mám totižto ročné obdobie jar a takýto štýl je preň ako stvorený, haha. Milujem nosiť ľahšie oblečenie ako 7/8 nohavice a ľahšie saká či kabátiky, no najmä balerínky a lodičky (pohodlné, aby som v nich vydržala celý deň).

Ktorý štýl Vás najviac vystihuje?

S láskou//Monika

2 komentáre

  1. Monika, máš naozaj pekné kúsky. Skúsila som pracovať 2 roky v banke a najhoršia vec hneď po výplate bol práve kódex, ktorý nám prikazoval nosiť pracovný odev s logom banky..Sranda bola keď som si ho raz obliala kávou a tie škvrny naozaj nešli dole :D

    OdpovedaťOdstrániť

Instagram

© peonies + cupcakes | B L O G | DESIGN BY FEARNE