04 januára, 2015

Predsavzatia na rok 2015

V piatok, keď som prišla o pol piatej z práce, som premýšľala, že či vôbec budem stíhať počas pracovného týždňa blogovať, či vlastne celkovo stíhať pravidelne blogovať. Písanie tohto blogu je moja najväčšia vášeň, takže si to budem musieť nejako podeliť, aby som stíhala viacero vecí naraz. A tak ma napadlo, že si zostrojím nejaký plán blogovania a keď budem mať náhodou v jeden deň (či skôr večer počas pracovného týždňa) viac inšpirácií, napíšem viacero príspevkov naraz, ale budem ich pridávať postupne. Mám veľa nových nápadov na blogovanie na tento rok, tak sa mi ich dúfam podarí splniť! Jedným z mojich novoročných nápadov (nebudem písať "plánov", pretože tie sa zvyknú vždy nejako pokaziť) sú moje predsavzatia na rok 2015, ktoré sa budem snažiť dodržiavať čo najčastejšie sa bude dať. Aké sú tie Vaše? Prezraďte mi!


Najdôležitejšie pri vytváraní predsavzatí je, aby boli splniteľné! Pretože ak si vyberiete niečo, čo si nedokážete splniť, tak Vás to bude zbytočne frustrovať, ak sa Vám to nesplní. Myslite realisticky, ale snívať môžete naďalej, haha. Najmä si treba veriť!

Nebudem si dávať predsavzatie typu "chcem začať pravidelne cvičiť", pretože viem, že by som ho neplnila - vlastné skúsenosti, haha. Radšej preferujem prechádzky na večer so Števim, ktoré trvajú minimálne 30 minút (rýchlym krokom). Pohyb je dôležitý aj čo sa týka zdravého životného štýlu, takže ho nezanedbávajte, najmä ak máte sedavé zamestnanie.

Ako som už vyššie spomínala, chcem sa blogu venovať aj naďalej a čo najviac sa bude dať! Všetko je to len o zvyku a rozdelení si času. Napríklad keď budem mať voľnú chvíľku v práci, tak si budem spisovať nápady na príspevky, aby som ich potom mohla potom doma realizovať.

Počas minulých 2 - 3 mesiacov som nejako vypadla z môjho zdravého jedalníčka, ktorý som spomínala v tomto príspevku. A tak si plánujem tento zoznam vytlačiť, aby som ho mala stále na očiach! Najdôležitejšie je, aby sme sa sami dobre cítili vo vlastných telách, darmo nám niekto bude hovoriť, ako dobre vyzeráme, keď sa sami tak neberieme.

Ani neviete, ako milujem čítanie a vôňu kníh?! Odkedy sme sa dostali do tejto sociálno-sieťovej doby, tak som čítanie kníh začala zanedbávať. Ak máte tipy na dobré knihy, napíšte mi ich názvy a spisovateľov do komentárov, prosím. Ďakujem!

Na vlastnom úspechu a obľúbenosti musíme pracovať iba sami. Sama sa považujem za nekonfliktnú osobu, takže mi to dúfam aj zostane, haha. Tiež mám rada prácu s ľuďmi, ktorá je v mojom momentálnom zamestnaní hlavnou aktivitou. A tak sa budem snažiť tieto vlastnosti využiť nie len vo svoj prospech, ale aj v prospech ostatných. Chcem aj naďalej vedieť ľuďom pomáhať a poradiť, ak ich bude niečo trápiť alebo len budú niečo potrebovať.

Toto je jedna zo zmien, ktoré by som chcela zaviesť na blogu. Kvôli práci už nebudem mať čas piecť na objednávky, takže by som chcela postupne pridávať recepty na Cupcakes. Ale toto začnem realizovať až keď sa doma zje všetko vianočné pečivo, haha.

Toto bolo zopár z mojich hlavných predsavzatí, či prianí a snov, ktoré sa budem snažiť plniť. Ešte si musím založiť nejaký diár/plánovač, aby som zostala motivovaná. Zatiaľ Vám prajem pekný zvyšok víkendu a zajtra príjemný štart do nového týždňa!

S láskou//Monika

Zverejnenie komentára

© Peonies and Cupcakes | FOOD . LIFESTYLE . PHOTOGRAPHY. Design by FCD.