Monthly favourites | February 2015

28. februára 2015

Ahojte! Aký ste mali piatkový večer? Boli ste si s kamarátmi alebo Vašou polovičkou niekam sadnúť? My sme boli so Števim v Nitre. Hneď po práci ma prišiel vziať a išli sme. Potreboval si vyzdvihnúť nejakú knihu tam a ja som samozrejme neobišla na prázdno - kúpila som si krásne čierne topánky na podpätku, keďže také ešte nemám, haha. Potom sme sa išli najesť do nášho obľúbeného Subwayu a hneď odtiaľ sme išli k nám. Celkom príjemne strávený večer, čo poviete? Celkom mi to takto vyhovuje, niekam sa len tak narýchlo a neplánovane spolu vybrať.


Keďže už zajtra začína nový mesiac, tak mám pre Vás ďalší príspevok a to mojich najobľúbenejších produktov počas mesiaca február. Aké sa mali Vy tie najobľúbenejšie?


Počas chladných mesiacov mi začali veľmi vypadávať vlasy, najmä po sprchovaní, keď som si potrebovala rozčesať mokré vlasy. A tak som sa rozhodla nadmernému vypadávaniu predísť tým, že som si kúpila sprej na rozčesávanie vlasov. Volá sa AVON Hair Care Strand Strength Apricot & Shea Butter a má krásnu marhuľovú vôňu a výťažky masla shea. Vlasy sa mi dajú ľahko rozčesať a snažím sa tento sprej striekať len na spodnú časť vlasov, pretože si myslím, že by mi pri korienkoch mohli vlasy od neho zmastnieť.


Táto maska, ktorá sa volá AVON Planet Spa Bali Botanics with Frangipani & Lemongrass je zatiaľ najlepšia maska, akú som kedy mala! Nádherne vonia a dokonalo sťahuje rozšírené póry. Používam ju takmer každý alebo každý druhý večer po očistení pleti.


Akosi mi v poslednej dobe nevyhovuje žiaden šampón na vlasy, ktorý doma máme. A tak som sa rozhodla si kúpiť tento značky Dove, ktorý obsahuje "dry oil" (suchý olejček) alebo ako by som to charakterizovala. Má jemnú vôňu, vlasy od neho nemastnejú a sú navyše príjemné na dotyk. Takže vrelo odporúčam! Priala by som si, aby prišli do slovenských obchodov aj iné vlasové prípravky značky Dove, pretože mi telová kozmetika od nich vyhovuje zatiaľ najviac. Na vlasy ale zostávam verná prípravkom snačky L´Oréal Paris.


Ďalej medzi moje obľúbené beauty produkty patrí aj tento červený lak značky Miss Sporty no.340, ktorý je zatiaľ najkrajší jasnočervený lak aký som doteraz mala možnosť vyskúšať. Laky značky Miss Sporty sú navyše, mám pocit, čo sa týka pomeru kvality a ceny najprístupnejšie na slovenskom trhu. Aká je podľa Vás najlepšia značka (aj kvalita) laku na nechty?


Môj "svätý grál" je mydlo Dudu-Osun, o ktorom som písala už veľmi dávno v tomto príspevku. Je pravda, že nie je pre všetky typy pleti a aj tá moja si naň dlhšie zvykala. Začala som ho používať možno pred rokom a vtedy som ho používala asi 2 týždne vkuse. Začalo mi pleť príliš vysušovať, čím bola jemne podráždená a tak som si dala od neho na nejaký čas (možno 1 mesiac) pauzu a po tejto mesačnej pauze som ho začala používať znova a používam ho doteraz. A plánujem v jeho používaní aj naďalej pokračovať. Je čisto na prírodnej báze a obsahuje včelí med, bambucké maslo, osun (africké červené drevo, ktorého vôňa je dosť intenzívna), palmojadrový olej, popol z kakaových bôbov, popol z palmových trsov, glycerín, aloe vera, limetkovú šťavu, citrónovú šťavu a vodu.


No a na záver sú to tieto dva balzamy značky Labello, ktoré síce nemajú najlepší pôvod, ale zato ich účinnosť je naozaj chvályhodná. Už som vyskúšala XY rôznych balzamov a žiaden mi nevyhovoval, ako tieto dva. Ten svetlomodrý sa volá, ako môžete vidieť na obrázku, Hydro Care a ten ružový je Soft Rose. Dokonca u mňa prekonali aj populárne Baby Lips balzamy od Maybelline či EOS balzamy, ktoré sú u nás, žiaľ, veľmi predražené.

Hightlight of the month:
Mojimi highligthmi za mesiac február boli rovno dve udalosti - prvou je premiéra Päťdesiat odtieňov sivej, na ktorú ma vzal Števi ako darček na Valentína. Úplne som sa zamilovala do filmu, aj napriek tomu, že v ňom chýbalo pomerne dosť skutočností, ktoré boli opisované alebo spomínané v knihe. Najmä hudba ma veľmi prekvapila a počúvam ju takmer každý deň. No a druhou príjemnou udalosťou boli moje narodeniny a rovno dve oslavy, ktoré som strávila s mojimi najbližšími, a za ktoré som im nesmierne vďačná!

Ako sa Vám páčil dnešný príspevok? Fotila som to trochu narýchlo, pretože mi už blikala baterka na foťáku, haha. Ale hlavne, že je, pravda? Haha. Ešte idem pripraviť zopár príspevkov - jeden na zajtra a ostatné na budúci týždeň. Pekný zvyšok dňa Vám prajem!

S láskou//Monika

Zverejnenie komentára

Instagram

© peonies + cupcakes | B L O G | DESIGN BY FEARNE