Things I have learned since turning 20 | BEAUTY

24. februára 2015

Aký máte zatiaľ týždeň? Dúfam príjemný, aj keď to počasie nám akosi nehrá do karát, čo poviete? Už chcem jar ako nikdy predtým! Maximálne som frustrovaná týmto neustále sa meniacim počasím a ten dážď, ktorý predpovedajú ešte do konca týždňa tomu len pridáva. A odoberá mi energiu! Už by som chcela pekné slnečné počasie, aby bolo už vo vzduchu cítiť vytúženú jar a aby som si mohla konečne obliecť jarný kabátik a obuť balerínky alebo tenisky. Myslím, že nie som ani z ďaleka jediná, kto takto zmýšľa, že mám pravdu?


Presne takto pred týždňom som mala narodeniny (nie dvadsiate akoby ste si boli mysleli podľa názvu) a tak ma napadlo spraviť príspevok o tom, čo som sa naučila odkedy som dovŕšila 20 rokov. Príspevky tohto typu budú až tri či štyri, ale vždy sa budú týkať inej témy. Dnes je to beauty, čiže krása, a bude sa týkať líčenia a zovňajšku z oblasti krásy atď.

Pri líčení je menej viac 
Pri líčení som si osvojila pravidlo "menej je viac", ale zase úplne nič je naopak málo. Akosi som si stále nezvykla používať mejkap na celú tvár, ba ani púder. Zostávam verná špirále (nie vždy) a lesku na perách. Alebo momentálne balzamu, pretože ten pery viac hydratuje, čo je v zimných mesiacoch pre mňa nutnosť.

Netrhať si obočie 
Už možno rok - dva si obočie vôbec nevytrhávam, iba občas upravujem alebo zastrihujem. Kedysi som si ho trhala, ale potom som to riskla tým, že som si ho nechala dorásť a môj výraz tváre sa mi s ním teraz páči viac, haha. Keď sa samozrejme niekam na večer líčim, tak si ho jemne zvýrazním očným tieňom, ktorý nepôsobí príliš "ostro".

Vždy mať upravené nechty 
Nechty sa vždy snažím mať buď úplne odlakované alebo úplne nalakované, haha. Tým chcem povedať, že keď sa mi lak začne odlupovať, tak si všetky nechty odlakujem a znova nalakujem. Cítim sa tak sofistikovanejšie, keď ich mám upravené.

Čisté a upravené vlasy 
Nepáči sa mi, keď si ženy nevážia svoje vlasy a robia s nimi rôzne nezmyselné kreácie, ktorými si ich ničia. Síce si vlasy farbím, ale všetko sú to prirodzene vyzerajúce farby, žiadna modrá ani ružová, haha. I keď blond vlasy so svetloružovým kontrastom vyzerajú celkom milo. Vždy sa snažím mať vlasy upravené, či už v cope alebo rozpustené.

Bez vôni ani na krok 
Vždy mám po ruke (v kabelke) malú voňavku, ak by som náhodou zabudla sa pred odchodom z domu navoňať. Ja som taká, že si ľudí dokážem zapamätať podľa vône, haha. Sranda, že? Tak chcem, aby si aj mňa ľudia vedeli vybaviť podľa vône, ktorú používam. Nemyslím to ale v tom zmysle, že chodím vyvoňaná ako parfuméria, haha.

Ďakujem za prečítanie a pekný zvyšok večera!

S láskou//Monika

Zverejnenie komentára

Instagram

© peonies + cupcakes | B L O G | DESIGN BY FEARNE