5x OVOCNÝ JARNÝ DETOX | Rady & tipy

13. marca 2015

Neviem ako Vy, ale mám pocit, že sa mi to "zimné prejedanie sa" vypomstilo - v poslednej dobe mi akosi netrávi. Skúšala som aj "očistné" diéty šalátovými obedmi, ale dlho som nevydržala (asi len 3 dni). Potom som sa snažila nejesť toľko mliečnych výrobkov - na syroch som závislá, najmä na Parmezáne (najradšej by som si ho dávala do každého jedla), ale ani to nebolo to pravé. Z toľko ospevovaných jabĺk som mávala nafúknuté brucho a banány neboli tiež ideálnou voľbou. A tak som začala piť ovocné šťavy, no najmä viac tekutín počas dňa! Trochu som dnes pátrala a našla som na jednej zahraničnej stránke týchto 5 receptov na odšťavené ovocné šťavy, ktoré s Vami dnes rada zdieľam.


Aké typy jarných detoxov preferujete Vy? Ovocnými šťavami, či si radšej zmeníte jedalníček? Moje stravovanie je väčšinou podľa nálady, haha, takže skôr preferujem "džúsikovanie".

Ovocná šťava č.1:
Suroviny: 3 púpavové lístky, 1 až 2 ošúpané uhorky, 2 zelerové stonky, 1/2 ošúpaného citróna, 1 zelené alebo červené jablko.
Benefity: hlavným benefitom je detoxikácia obličiek a tráviaceho systému. Je to takzvaná "vitamínová bomba" pre krásu. Ja rada doň pridávam aj čerstvý špenát.

Ovocná šťava č.2:
Suroviny: 1 ošúpaný červený grepruit, za hrsť čerstvých mätových lístkov.
Benefity: potláča hlad.

Ovocná šťava č.3:
Suroviny: 1 ošúpaný biely grepfruit, 3 zelerové stonky, štipka nastrúhaného (čerstvého) zázvoru, štipka škorice (nemusí byť).
Benefity: tieto ingrediencie spolu zrýchľujú metabolizmus a zvyšujú telesnú energiu.

Ovocná šťava č.4:
Suroviny: 2 ošúpané pomaranče, 1 ošúpaná mandarínka, 1/2 ošúpaného citróna, 2 zelerové stonky (nemusia byť), hrsť čerstvých mätových lístkov.
Benefity: zlepšujú náladu a mäta je dobrá na trávenie.

Ovocná šťava č.5:
Suroviny: 1/2 červeného melóna, 1/2 ananásu, 8 jahôd, 1 šálka čučoriedok, 1 ošúpaný citrón.
Benefity: obrovský zdroj antioxidantov a navyše Vás osvieži!

Ktorý sa Vám najviac pozdáva? Mne asi ten posledný, haha, keďže obsahuje moje obľúbené ovocie (melón, ananás, jahody a čučoriedky). Mimochodom, čo dnes plánujete? My budeme so Števim asi pozerať nejaký film, keďže ostávame doma. Takže príjemný večer Vám prajem, nech ho už budete tráviť kdekoľvek a s kýmkoľvek, haha.

S láskou//Monika

Zverejnenie komentára

Instagram

© peonies + cupcakes | B L O G | DESIGN BY FEARNE