Things I have learned since turning 20 | FASHION

11. marca 2015

Opäť akosi tápam, čo sa týka blogovania a celkovej sebarealizácie. Väčšinou, keď prídem domov z práce, sa mi už notebook ani nechce zapnúť, pretože celý deň som za počítačom tam. Dnes som sa prekonala a zapla som ho, pretože si chcem pozrieť novú časť Pretty Little Liars, haha. A pomyslela som si, že keď ho už mám zapnutý, pridám už aj dávnejšie pripravený príspevok, ktorého prvú časť ste mohli vidieť tu.


V dnešnom príspevku Vám predstavím zopár vecí z oblasti módy, ktoré sa mi osvedčili odkedy som dovŕšila dvadsať rokov (cca 2 roky dozadu).

Decentná cez deň a elegantná na večer 
Nemám rada, keď príliš "svietim" počas dňa. Vždy som sa rada pekne obliekala, ale nikdy som nenosila príliš výstredné oblečenie počas dňa. To si nechávam na večer, keď si ideme niekam sadnúť. Navyše vždy stavím na pohodlnosť, pre mňa veľmi neplatí pravidlo "pre krásu sa trpí", haha. Podľa mňa vyzerá človek (najmä žena) oveľa lepšie, keď sa cíti pohodlne.

Dievčenský štýl so štipkou ženskosti 
Akokoľvek som sa vždy snažila zakomponovať nejaké "sexy - ženské" kúsky do svojho šatníka, vždy to u mňa nakoniec vyhral "romanticko - dievčenský" štýl oblečenia. Mám radšej, keď sa na mňa ľudia pozerajú ako na pekné dievča (mladú ženu) ako na sexy (objekt?), haha. Ale sú tu aj výnimočné momenty, kedy sa cítim občas možno aj sexy, síce ich nie je veľa, ale sú to skôr momenty, kedy sa cítim celkovo príjemne (nie len pekne oblečená) a najmä sebaisto!

Mať vlastný štýl 
Síce čerpám inšpirácie od iných blogeriek (väčšinou zahraničných), vždy si daný outfit pretvorím tak, aby mne samej vyhovoval. Predsa sa nemôžeme obliekať všetci rovnako?! Haha. Mojimi najobľúbenejšími blogerkami a inšpiráciami v obliekaní sú na prvom mieste Rachel Parcell (tu), Christine Andrew (tu) a Kendi Skeen (tu). Potom sú tu aj ďalšie plus jedna slovenská blogerka, ktorej štýl obliekania je podobný tomu môjmu a navyše má tiež rada Cupcakes, haha. Je to blogerka Rebeka Dostálková (tu)!

Toto boli tri veci, ktoré sa pri obliekaní zatiaľ vždy osvedčili a najviac vystihujú môj štýl. Štýl ktorej blogerky je Vám najbližší? Prezraďte mi v komentároch! Pekný zvyšok večera, papa.

S láskou//Monika

Zverejnenie komentára

Instagram

© peonies + cupcakes | B L O G | DESIGN BY FEARNE