3x Zdravé maškrtenie | Rady & tipy

23. mája 2015

Zdravíčko priatelia! Aký ste mali piatok? My so Števim sme boli u nás a pozerali film a asi o pol jedenástej sme si objednali pizzu a išli ju vziať. Uff! Asi som sa jej už prejedla. Cez týždeň som mala aj v práci na obed pizzu a včera už bolo asi naozaj neskoro, ale boli sme hladní, tak sme to riskli, čo nebolo ale najlepšie rozhodnutie!


Keďže som ešte dnes na obed bola z tej včerajšej (neskorej) pizze najedená, trochu som pátrala na Pintereste, aké sú možné zdravšie (a najmä chutné) alternatívy takéhoto nočného maškrtenia. Až som našla tieto tri, ktoré ma najviac zaujali. Mimochodom, obrázky mám z Pinterestu, keďže som tieto (podľa mňa) dobroty ešte nestihla doma pripraviť. Tu sú recepty aj s postupmi, ako si tieto zdravé maškrty doma pripraviť!

- 3 avokáda
- 2 paradajky
- čerstvá šťava z limetky
- čerstvá petržlenová vňať
- 3 struky cesnaku
- 1 väčšia feferónka
- 1 červená cibuľa

Najprv si všetky suroviny (okrem avokáda) nasekáme na jemné kocočky. Potom si avokádo roztlačíme, čím vznikne jemná hustejšia kaša. Do nej pridáme všetky najemno nakrájané suroviny a Guacamole máme hotové! Väčšinou sa podávajú s tortillovými čipsami.

- jogurt
- mrazené ovocie

Mrazené ovocie (podľa vlastnej chuti) si nasekáme na drobné kúsky. Potom doň primiešame jogurt (podľa vlastnej chuti). Neskôr touto zmesou plníme malé formičky (ideálne sú silikónové na čokoládové pralinky), ktoré keď budú naplnené, dáme do mrazničky stuhnúť. Tieto mrazené jogurtové kúsky sú ideálne počas teplých letných dní!

- jablká
- arašidové maslo
- ovsené vločky/orechy

Jablká si najprv nakrájame buď na mesiačiky alebo na krúžky. Potom na ne postupne dávame za jednu ČL arašidového masla. Ovsené vločky alebo orechy (mandle alebo vlašské) sú veľmi zdravé, takže ich môžete použiť ako chutnú ozdobu na vrch.

Ktorá z týchto dobrôt Vás zaujala najviac? Mňa určite to Guacamole, ale tiež tie mrazené kúsky. Minule som jedla jablká s arašidovým maslom, ale bohvie ako mi to nechutilo, keďže jablká boli z obchodu a nechutili až tak sladko, ako tie domáce. Inak arašidové maslo ľúbim, najmä s vianočkou a domácim marhuľovým džemom. Ach, mňamka!

S láskou//Monika

Zverejnenie komentára

Instagram

© peonies + cupcakes | B L O G | DESIGN BY FEARNE