DIY - Veľkonočná výzdoba | Banner & špajdle

3. apríla 2015

Hurááá! Konečne som sa sem po takmer týždni dostala! To, aký ste mali týždeň sa Vás ani nebudem pýtať, pretože určite značnej väčšine ho kazilo počasie. Nenormálne, aby sa počas dňa vystriedalo počasie štyroch ročných období?! Neraz sa mi cez týždeň stalo, že ma skoro odfúklo. Ale nebudem tu frflať na počasie, keďže pravdepodobne má dôvod na to, ako sa správa. Každý mávame svoje nálady, pravda? Haha.


Neviem čím to je, ale akosi som si nestihla tento rok kúpiť na Veľkú Noc žiadnu výzdobu. Po práci už väčšina obchodov býva zatvorených a tak mi nezostávalo nič iné, len si vyrobiť veľkonočnú výzdobu z toho, čo som doma našla.

DIY Veľkonočný banner - čo budete potrebovať:


Kedysi som si pomerne často kupovala rôzne či už farebné alebo scrapbookové papiere, takže som ich doma našla naozaj požehnane. Rozhodla som sa pre viac - menej pastelové farby, keďže som chcela, aby mi výzdoba ladila s doplnkami v izbe, ktoré sú väčšinou v rôznych odtieňoch ružovej.


Takýto typ (tzv. prírodný) špagátu sa mi na takéto domáce majstrovanie páči najviac. Už ste ho mohli vidieť aj v tomto vianočnom DIY projekte, kde som sa preň rozhodla tiež. Pôsobí menej rušivo, ako keby mám namiesto neho použiť stužku.


Keďže som doma iný typ lepiacej pásky nenašla, musela som použiť takúto, ktorá sa volá aj "Washi páska". Konkrétne tieto dve mám z Lidl, kde boli prednedávnom za naozaj smiešnu cenu. Bežne takéto pásky stoja 3€ za kus a tieto dve + ešte ďalšie dve stáli len cca 2€.


Môžete si vybrať aj iné, ale mne sa páčili práve tieto dve - vajíčko a zajačik. Stačí si do Google obrázkov napísať "Easter templates" a hneď Vám ich plno vyskočí.

Pracovný postup:
1. Najprv som si šablóny vytlačila (na výkres) z internetu a následne ich začala obkreslovať na vybratý papier. Je lepšie ich tlačiť na výkres, potom sa oveľa ľahšie obkreslujú.


2. Ďalej som si odstrihla zo špagátu požadovanú dĺžku tak, aby sa mi tam zmestili aspoň 4 vajíčka a 3 zajačikovia. Medzi každým som nechala cca 5cm medzery.


3. Keď som mala všetky vajíčka aj všetkých zajačikov povystrihovaných, začala som ich prilepovať o špagát kúskom lepiacej pásky tak, aby nepretŕčala.


Nakoniec som si svoj veľkonočný banner prilepila páskou na zrkadlo, ktoré mám v izbe nad komodou. A takto nejako to vyzerá!


Je to naozaj veľmi jednoduchá, no o to vzácnejšia ozdoba, keďže som ju vyrobila sama. Takéto banneri sa dajú robiť na každý sviatok, či už na Halloween alebo na Vianoce.

DIY Veľkonočné špajdle - čo budete potrebovať:


Jediným rozdielom oproti predošlému DIY projektu sú špajdle namiesto špagátu. Ak Vám vystali tak, ako aj mne, ešte nejaké vystrihnuté vajíčka a zajačikovia, môžete ich prilepiť na špajdle a zapichnúť do kvetín v kvetináči.


Keďže v izbe živé kvety ani rastliny bežne nemám, kúpila som si (lebo som ju nestihla sama zasadiť) trávičku zo žitka, ktorá je pre mňa typickou dekoráciou na Veľkú Noc a zapichla som špajdlové ozdôbky do nej.


Včera večer sme boli so Števim ešte na pizzu, aby sme sa dnes vydržali postiť, haha. A keď sme sa vracali domov, tak sme sa ešte zastavili v Tescu, kde som si kúpila čokoládové vajíčka Merci a lentilkové figúrky, ktoré som si naaranžovala do misky v izbe. Už sa teším, keď sa do nich budem môcť pustiť, haha. Tiež som si kúpila takéhoto malého keramického zajka iba za 1,30€!


Nuž a toto bola ukážka toho, že keď človek niečo veľmi chce (chcela som veľkonočnú výzdobu), tak sa to dá dosiahnuť (a stihnúť) aj vo veľmi krátkom čase a s obmedzenými možnosťami. Zo svojej mini vlastnoručne vyrobenej veľkonočnej výzdoby sa teším a o to viac si ju cením, keďže som si ju vyrobila a zaobstarala sama. Pekné sviatky Vám prajem!

P.S. Zajtra sa chystám piecť ešte nejaké veľkonočné Cupcakes, takže sa v nedeľu môžete tešiť na ďalší recept! Zajtra by som chcela pridať niečo iné, nech tu nemám samé Cupcakes, haha.

S láskou//Monika

Zverejnenie komentára

Instagram

© peonies + cupcakes | B L O G | DESIGN BY FEARNE