Výlet do Banskej Štiavnice a okolia | M + Š

12. apríla 2015

Prednedávnom (22. marca 2015) sme boli so Števim na našom druhom "oficiálnom" výlete v tomto roku. Ako som písala už v jednom z minulých príspevkoch (tu), chceli by sme chodiť na rôzne výlete častejšie, aby sme videli viacero nových - nami ešte nevidených miest. Náš doteraz druhý výlet je z Banskej Štiavnice, ktorá bola ako prvá na mojom imaginárnom zozname miest, ktoré chcem navštíviť. Teraz, keď je už krajšie počasie, sa nám snáď podarí minimálne každú druhú nedeľu niekam ísť. Nedele doma akosi neobľubujem!


Z domu sme vyrážali pomerne skoro, asi okolo pol desiatej, takže to bol viac - menej celodenný výlet, keďže sme sa domov vrátili okolo šiestej večer.


Parkovali sme až úplne na konci (z dolnej strany) námestia alebo ako by som to nazvala. Ľudí tam bolo pomerne máličko, čo bolo prekvapenie, keďže bola nedeľa a konečne jedno z krajších počasí. Ale tak domáci to majú už asi obkukané, lebo jediných ľudí, ktorých sme tam vtedy stretli, boli zahraniční návštevnici, haha.


Najviac sa mi na Banskej Štiavnici páčili tieto farebné budovy a úzke uličky, ktorými boli poprepletané. Na predošlej fotke môžete vidieť aj kúsok domu Maríny. Pod tabuľkou domu boli takéto zámky s menami zaľúbencov, o ktorých ale bližšie neviem - bohužiaľ. Najväčšia sranda bola, že sme nemali šťastie nájsť reštauráciu, v ktorej by sme sa mohli naobedovať, haha. Keďže na pizzu sme chuť nemali, tak sme inú reštauráciu nenašli, ktorá by nám vyhovovala a ktorá by bola otvorená, haha. Nakoniec sme sa rozhodli, že sa najeme niekde po ceste, ak nájdeme nejakú kolibu.


Počas cesty domov sme sa ešte zastavili na priehrade, ktorá bola po ceste a tá bola úplne zamrznutá! Bola to celkom sranda, keďže v Štiavnici bolo úplne príjemne - jarne a kúsok odtiaľ bola priehrada úplne zamrznutá.

Nakoniec sme sa najedli v Tekovskej kúrii, ktorá bola po ceste domov. Boli sme takí hladní (už boli cca štyri hodiny poobede), že som jedlá nestihla odfotiť, haha. Bol to celkom milý výlet, ale akosi ma tá Štiavnica až tak nezaujala. Neviem, či je taká vždy alebo len v tento deň, ale zdala sa mi taká opustená a chladná. Nabudúce si vyberieme snáď nejakú "živšiu" destináciu, haha. Nemáte nejaké tipy na dobrý výlet? Ak áno, napíšte svoj tip do komentárov pod príspevkom. Zatiaľ sa majte a pekný víkend Vám prajem!

S láskou//Monika

Zverejnenie komentára

Instagram

© peonies + cupcakes | B L O G | DESIGN BY FEARNE