Akceptovanie samého/samej seba | Rady & tipy

10. júna 2015

Verte či nie, ale nad týmto príspevkom som premýšľala už dávnejšie, pretože mi táto myšlienka vŕta v hlave: "Ako akceptovať samú seba?" Až dnes ráno ma čosi naštartovalo, takže tento príspevok predsa len píšem. To "čosi" je priznanie jednej mojej obľúbenej beauty guru z YouTube Ingrid Nilsen (možno ste o nej počuli), a totiž priznala sa k tomu, že je lesbička. Bol to pre mňa sprvoti obrovský šok, keďže som to vôbec nečakala, pretože mala viacero vzťahov s mužmi, o ktorých hovorila aj vo svojich videách alebo pridávala ich spoločné fotky na Instagram. Muselo to byť pre ňu naozaj ťažké, keďže teraz má myslím 25 alebo 26 rokov a vo svojom videu, ktoré si môžete pozrieť tu, ak Vás to zaujíma, spomínala, že to o sebe vedela už od malička. To je naozaj veľmi dlhá doba a vyšla s tým von len nedávno. Jednoducho ju "niečo" nakoplo a povedala si, že takto ďalej žiť nemôže. Odopierať si to, čo je pre ňu prirodzené a čo ju robí šťastnou. A za to každého takéhoto človeka obdivujem! Pretože všetci sme vo svojej podstate rovnakí ľudia a nezáleží na tom, akú má kto orientáciu, národnosť alebo vieru.


Ja sa neplánujem (nemám dôvod) sa k niečomu podobnému ako ona priznávať, haha, ale už dlhšie si uvedomujem, že začínam brať seba samú takú, aká som. So svojimi silnými aj slabšími stránkami, vlastne celkovo so sebou samou. Vždy som bojovala s rôznymi nedokonalosťami, ktoré som vždy mala a mať aj budem, ale akosi som sa už naučila s nimi žiť. Je to napríklad fotenie, ktoré som ešte donedávna neznášala a veľmi sa to dokázalo rozčúliť, keď sa ma snažil niekto odfotiť. Odkedy som začala chodiť do práce (približne pred pol rokom), tak sme začali chodievať na rôzne spoločné akcie, na ktorých bol foťák všade prítomný a keďže som si nechcela zo začiatku spraviť zlé meno (doteraz sa tomu vyhýbam, haha), tak som sa s tým jednoducho zmierila a nechala sa odfotiť raz, dva razy a teraz mám za pol roka, čo som v práci viac fotiek, než za predošlých 5-7 rokov. Jednoducho som úplne odbúrala tento blok a ani to tak nebolelo, haha. Uvedomila som si, že tak ako vyzerám na fotkách (možno o niečo lepšie) vyzerám aj v skutočnosti a keď sa odo mňa ľudia neodvracajú, tak to asi nebude až také hrozné, haha. Je tu viacero dôvodov, ktoré mi dopomohli k tomu, aby som seba samú akceptovala. A toto je zopár z nich:

1. Správni ľudia okolo seba
Toto je asi najdôležitejší dôvod, pretože práve správny výber ľudí okolo seba môže spraviť veľa. Je dôležité mať pri sebe takých ľudí, ktorí Vás podporujú v tom, čo Vás robí šťastnými. Všade takíto ľudia na nás čakajú, záleží len na načasovaní, kedy je Vám súdené sa s nimi stretnúť. Momentálne sa cítim tak, že som v práci našla to, čo som už dávno (takmer od základnej školy) hľadala - vyrovnané a rovnocenné priateľstvá!

2. Nálada
Občas keď som nahnevaná, smutná alebo proste nemám svoj deň, tak si sama pre seba poviem "Máš na výber len dve možnosti - áno alebo nie". "Áno, chcem mať zlú náladu" alebo "Nie, chcem mať dobrú náladu". Veľakrát je jednoduché sa uchýliť k tej druhej možnosti, ale potom si poviem, "Môže byť aj horšie" a nakoniec sa rozhodnem pre tú prvú možnosť, pretože vždy máme možnosť sa rozhodnúť.

3. Prostredie, v ktorom žijeme
Ak sa Vám miesto alebo celkovo prostredie, v ktorom žijete nepáči - zmeňte alebo prerobte ho. Dôležité je v prvom rade, ako sa tam cítite sami, pretože ak sa Vám tam páči a cítite sa tam šťastní, tak sa tam budú cítiť dobre aj ostatní, tí, na ktorých Vám úprimne záleží. A rovnako aj im na Vás!

4. Zmeny k lepšiemu
Tie nás posúvajú v živote ďalej a tak ak sa napríklad chcete dať ostrihať, nepočúvajte okolie. Tí, ktorí Vás majú úprimne radi Vás budú mať radi aj s kratšími vlasmi, haha. Snažte sa ísť ľuďom príkladom s Vašimi dobrými činmi a úsmevom. Buďte hrdí na to, že ste dobrí a nesnažte sa byť zlí len pre to, pretože niekto vo Vašom okolí si myslí, že je to trendy. Počúvajte vlastný rozum aj srdce!

5. Každý sme originál
Či už je to riaditeľ obrovskej spoločnosti alebo len obyčajný vrátnik, ani jeden z nich by sa nemal cítiť pri tom druhom ako niečo viac alebo menejcenný. Peniaze a krása sú pominuteľné, takže nedovoľte, aby Vás takéto malichernosti pokazili. Keď sme sa narodili, tak z nás boli naši rodičia rovnako šťastní a ľúbili nás od prvej sekundy, tak prečo by sa to malo teraz, keď sme riaditeľmi alebo vrátnikmi meniť. Všetci sme rovnako ľudia, nič viac a nič menej. Proste len buďme radi, že vôbec sme a že máme možnosť veci meniť k lepšiemu.


Verím, že som Vás týmto príspevkom trochu inšpirovala, pretože verím, že čo dopomohlo k akceptovaniu sa samej seba mne, to by mohlo pomôcť aj niekomu z Vás. Zatiaľ sa majte pekne a prajem Vám pekný zvyšok večera!

S láskou//Monika

Zverejnenie komentára

Instagram

© peonies + cupcakes | B L O G | DESIGN BY FEARNE