DIY - Body scrub | COFFEE & COCONUT

14. júna 2015

Leto (pocitovo) je už v plnom prúde, čo samozrejme láka k vode. Nedávno som videla v Avon katalógu kávový sprej na spevnenie pokožky. Bol dosť drahý v porovnaní s jeho objemom. Trochu som premýšľala (v tomto teple horko-ťažko, haha) až som prišla na to, že si môžem sama doma vyrobiť niečo podobné, ale vo forme telového peelingu. A poviem Vám, lepšie som spraviť nemohla! Včera som si doma túto vzácnosť "namixovala", i keď mamina trochu protestovala, že jej míňam kávu - a oplatilo sa!


Ak chcete mať pekné opálenie, ktoré dlho vydrží, nestačí Vám betakarotén, dôležitý je telový peeling, čím vlastne odstránite odumreté bunky z pokožky a tak dáte priestor vzniku novej a samozrejme hladšej. Včera ráno som si tento peeling naniesla po opláchnutí celého tela teplou vodou (pokožka sa uvoľní a otvoria sa póry) na nohy, brucho, chrbát a ruky (citlivé časti odporúčam vynechať = neriskovať zranenie) a až potom som sa išla opaľovať.

Čo budete potrebovať:
- mletá (jemnejšia) káva
- trstinový cukor
- kokosový olej

Krúživými pohybmi som si peeling vmasírovala do pokožky a po približne 5 minútach som si ho zmyla vlažnou vodou a ešte umyla telo sprchovým gélom. Možno mi nebudete veriť, ale moja pokožka bola dokonalo jemná a oveľa pevnejšia! A celé ma to vyšlo oveľa menej, než keby si mám takýto (nie úplne na prírodnej báze) produkt kúpiť niekde v obchode. Takže vrelo odporúčam vyskúšať!

S láskou//Monika

Zverejnenie komentára

Instagram

© peonies + cupcakes | B L O G | DESIGN BY FEARNE