Monthly favourites | May 2015

9. júna 2015

Hola! Po takmer 150-tich rokoch sa Vám hlásim s novým príspevkom! V minulom mesiaci som si obľúbila zopár beauty & skin care produktov, ktoré sa mi zapáčili natoľko, že sú hodné príspevku v mojom plne nabitom programe, haha. Keďže sa počas mája relatívne zmenilo počasie, väčšina z týchto produktov je určená práve na leto. Takže čítajte ďalej...


V máji som akosi nestíhala blogovať (alebo skôr fotiť), takže som aprílový príspevok Monthly favourites tak trochu vynechala. Verím, že Vám to ale až tak nevadí, haha!


Toto bude trošku TMI, ale k letu patrí aj potenie. Síce (našťastie) nepatrím k tomu typu ľudí, ktorí keď sa potia aj smrdia (nemôžu za to), ale som tiež človek, ako všetci z Vás, takže sa v lete potím a potrebujem to nejak regulovať. Najprv som začala používať antiperspiranty v spreji, ale pri tých som nemala pocit, že by účinkovali a tak som vyskúšala takýto vysúvací dezodorant od NIVEA Pearl & Beauty, ktorého vôňa mi pripomína ešte časy, kedy som chodila na základnú školu, pretože vtedy som konkrétne tento používala. Zistila som, že sa s ním potím oveľa menej, než s klasickým antiperspirantom v spreji, ktorý bol rovnakej značky.


Veľmi som si obľúbila toto penové tužidlo značky AUSSIE Miracle Styling Mousse (Curl Define + Shine), ktoré mám doma už asi dva mesiace, ale zo začiatku som ho veľmi nepoužívala, pretože som sa bála, že mi bude lepiť vlasy. Je odo mňa dosť naivné, že som ho kupovala najmä kvôli vôni? Haha. Vonia naozaj krásne - ovocne, drží účes "pokope", spĺňa tiež "shine & bounce", ktoré píšu na obale a navyše vôbec nelepí vlasy (ani ruky po nanesení)! Plánujem si kúpiť tiež lak na vlasy z rovnakej rady tejto značky.


Možno ste už počuli o novinke z AVON(u) - je ňou ľahký gélový hydratačný krém Nutra Effects s výťažkom semiačok Chia. Keďže som opatrná, čo sa týka výberu produktov, ktoré si dávam na pleť, pri tomto som to riskla a oplatilo sa. Väčšinou mám zmiešanú pleť (záleží aj od ročného obdobia a počasia), takže som sa chcela plne vyhnúť krémom, ktoré obsahujú olejové zložky. Tento je navyše gélový, takže mi ani neupcháva póry ani nemastní pleť. Na hydratáciu počas teplých letných mesiacov je naozaj ideálny! Vrelo ho odporúčam!


No a na záver sem patria moje najnovšie dva laky značky ESSIE "haute in the heat" a "take it outside", ktoré som si kúpila ešte začiatkom mája v Rakúsku, kde sme boli so Števim na výlet v rámci mojich menín. Boli trošku drahšie, ako by som za lak bežne zaplatila, ale boli sme na výlete a nič iné som si tam nekúpila, takže ma to vôbec nemrzelo, haha. Uschnú asi za 10 sekúnd, ba čo je ešte lepšie, že stačí jedna vrstva! Teraz už viem prečo je táto značka lakov vo svete taká obľúbená. Dúfam, že ešte budem mať možnosť si nejaké niekedy dokúpiť.

Highlight of the month:
Jedným z príjemnejších momentov bol náš (ja + Števi) výlet do Rakúska. Ďalej to boli tiež moje a maminine meniny a tiež moja mini oslava menín v práci - zbožňujem svojich kolegov a najmä moje kolegyne, ktoré mi dali ako darček ročné predplatné časopisu F.O.O.D., čo ma nesmierne potešilo, keďže tento časopis zbožňujem nielen kvôli receptom, ale aj kvôli krásnym fotkám a inšpiráciám na fotenie. A to je na dnes všetko, verím, že sa opäť dostanem do blogovacieho rytmu, pretože nápadov mám plno, len energia a chuť do blogovania mi akosi chýba alebo skôr uniká. Dobrú noc moji milí a pekný zajtrajšok!

S láskou//Monika

Zverejnenie komentára

Instagram

© peonies + cupcakes | B L O G | DESIGN BY FEARNE