My Summer Vacation | MUST HAVES 2015

29. júna 2015

Holaaa! Ako ste naštartovali nový týždeň? Verím, že to bola pohoda ako aspoň z časti u mňa. Totižto som bola dnes u zubára (sama a dobrovoľne), takže som celú noc od strachu a nervov nemohla spať, ale nakoniec dopadlo (klop, klop na čelo) všetko v poriadku. Keď som v tom kresle u zubára tak sedela a snažila sa nemyslieť (a najmä nepočuť), čo mi v ústach robí, premýšľala som nad tým, čo všetko si chcem vziať na dovolenku do Talianska, ktorá je už koncom júla. Včera som si spísala na dva papiere formátu A4 všetko konkrétne, na čo nesmiem zabudnúť. V tomto príspevku vám ukážem zopár vecí, ktoré sú mojimi "must haves", čo sa týka dovolenky pri mori. Aké sú tie vaše?


Viem, že som robila niekedy v minulosti (asi minulé leto) príspevok podobný tomuto, ale je tu jeden malý rozdiel - v tomto príspevku nájdete viac informácii o tom, čo si so sebou chcem vziať konkrétne na dovolenku k moru. Takže veselé čítanie!

1. PLAVKY - samozrejme, že tie sú najdôležitejšie, teda aspoň pre mňa, keďže nerada by som vyhľadávala nuda pláže. Konkrétne tie, ktoré vidíte v koláži sú tie isté, aké som si objednala z online obchodu značky H&M. Ďalšie dvoje, ktoré som si objednala spolu s týmito nájdete tu. Mimochodom, už neplánujem nakupovať nijako inak ako online!
2. ŠATY NA PLAVKY - tie mám rada vtedy, keď sa presúvam na pláž, keďže nerada chodím po meste/dedine iba v plavkách. Viem, že to je úplne normálne, že sa ľudia presúvajú na pláž iba v plavkách, ale ja sa jednoducho potrebujem trochu zahaliť, pokiaľ je to možné.
3. ZÁPISNÍK - rada so sebou nosím vždy nejaký zápisník, kde si môžem zapisovať všetky vzácne myšlienky a nápady, ktoré potom napríklad pôjdu aj sem na blog.
4. PITNÝ REŽIM - ten je počas leta najdôležitejší, čo už určite všetci viete. Na slnku sa môže človek dehydrovať oveľa rýchlejšie, než v chládku, takže na pitný režim myslím vždy!
5. SANDÁLKY/POHODLNÁ OBUV - kedysi som preferovala počas leta nosiť iba žabky, ale teraz čím som staršia, radšej si kúpim obuv, ktorá vydrží viac, než slamené žabky. Akurát včera, keď sme boli so Števim na nákupoch, kúpila som si tieto sandálky, ktoré sú úplne ideálne na letnú dovolenku pri mori a navyše boli v akcii, čo ma potešilo najviac, haha!
6. BALZAM NA PERY - nie len telo, ale aj pery si zaslúžia počas leta hydratáciu a starostlivosť. A tak rada do nich niečo investujem (nemám na mysli botox), tak ako napríklad zakúpením si kvalitného EOS balzamu na pery, ktorý už konečne prišiel aj k nám na Slovensko. Ak ste o tom nevedeli, zatiaľ som ich videla iba DM drogériách a stoja tam 7,99€.
7. RUKSAK/PLÁŽOVÁ TAŠKA - vždy som túžila po krásnej slamennej plážovej taške. Ale keďže som nemala to šťastie takú nájsť, kúpila som si konkrétne tento ruksak, ktorý môžete vidieť v koláži. Uvedomila som si, že investovanie do kvalitnej plážovej tašky je na mňa ešte príliš veľký luxus, keďže nie je isté, či k moru pôjdeme aj budúce leto, tak som si kúpila takýto krásny kvetovaný ruksak, ktorý bude pre mňa praktickejší, aj keď pôjdeme na turistiku.
8. KLOBÚK - bez toho si neviem predstaviť dovolenku pri mori. Keďže je veľmi dôležitý, rada doň investujem aj viac peňazí. Zatiaľ som si ale ešte nestihla žiaden kúpiť, keďže u nás až taký dobrý výber nie je. Možno už počkám do Talianska a snáď tam budú mať lepší výber!
9. ŠORTKY - priznám sa, že mám radšej šortky a kratšie nohavice než sukne počas leta. V zime si rada dávam sukňu a k nej rôzne vzorované a farebné pančušky, ale počas leta u mňa jednoznačne vyhrávajú šortky. A najmä riflové!
10. KNIHY & ČÍTANIE - kedysi som čítavala naozaj veľa, no teraz akosi už nemám naň toľko času (či skôr chute?). Leto je pre mňa jediným obdobím, kedy vezmem do ruky knihu a prečítam ju do konca. Je to väčšinou vtedy, keď sa opaľujem.
11. GUMIČKY DO VLASOV - v lete nosím vlasy najradšej v cope a som jedna z tých, ktorá si kupuje rôzne farby a štýly gumičiek do vlasov! Haha.
12. FAREBNÉ & VÝRAZNÉ NÁRAMKY - jedine náramky dokážem nosiť každý deň! Náušnice nosím tak raz - dva krá počas týždňa a z náhrdelníkov iba jemné retiazky, ale aj to záleží od nálady. Teraz nedávno som si začala vyrábať vlastné "tassel" (strapcové) náramky. Fotku tých, ktoré som doteraz vyrobila si môžete pozrieť tu na mojom Instagrame.
13. SLNEČNÉ OKULIARE - no a na záver sú to slnečné okuliare, ktoré nosím výlučne počas leta. Naozaj veľmi málo z okuliarov, ktoré som si kedy skúšala mi sedeli, takže mám doma možno dva alebo tri páry. Ale radšej si dám okuliare, než by som sa mala "mračiť", haha.

Toto bolo zopár najdôležitejších vecí, ktoré pre mňa patria k letu. Ešte by som niekedy v blízkej dobe, ak sa mi podarí, chcela napísať príspevok o tom, na čo treba myslieť a nezabudnúť pred dovolenkou pri mori a teda aj v zahraničí. Robím si taký osobný prieskum, tak keď budem mať nejaké informácie nazbierané, určite ich (a rada) s vami zdieľam.

S láskou//Monika

Zverejnenie komentára

Instagram

© peonies + cupcakes | B L O G | DESIGN BY FEARNE