I could not wait any longer!

20. júla 2015

Ciao tutti! Ako ste sa za ten týždeň, čo som bola preč, mali? Či ste boli práve vtedy tiež na dovolenke? Ak áno, tak kde? Dovolenka nám so Števim ubehla rýchlejšie, ako by sme si priali, ale bohužiaľ, na to dovolenky sú, aspoň na chvíľu človek vypne od "reality" a žije akosi mimo nej, haha. Aspoň mne to také prišlo. Úplne mi vyhovoval (každý deň takmer rovnaký) režim - leňošenie v izbe  raňajky  prechádzka po meste  pláž a kúpanie sa v mori  leňošenie v izbe  večerná prechádzka a ochutnávanie miestnych špecialít v rámci večere. Typická dovolenková idyla, čo poviete?


Z domu sme vyrazili ešte v noci z piatka na sobotu približne o druhej hodine ráno. S troma zastávkami - dvoma v Rakúsku a jednou už v Taliansku, sme sa celkom rýchlo dostali (už o 10:00 hod. doobeda) do Caorle. Cestou tam nás zastihlo rôzne počasie - od búrky, cez silné blýskanie až po krúpy a ku koncu cesty aj krásne slniečkové počasie. Po príchode na izbu sme si trošku oddýchli a potom sme sa išli prejsť po meste a nájsť niečo na prejedenie, keďže sme nejedli celú cestu nič iné, len maslové sušienky. Neskôr sme sa išli prejsť na pláž - ach, krása! Ja aj Števi sme opäť videli more - ja po približne desiatich rokoch a Števi presne po dvadsiatich rokoch, haha, takže si dokážete predstaviť tú radosť!


Ďalej sme sa vybrali do neďalekého dovolenkového strediska - do Porto Santa Margerita, kde sme cestou tam "narazili" na takýto krásny prístav s ešte krajšími loďkami a za bránou jedného domu sme sa zvítali aj s týmto rozkošným bielym chlpáčikom, ktorý najprv ako nás zbadal začal vrčať, ale keď som sa mu prihovorila svojim typickým hlasom, ktorý používam pri všetkom čo je rozkošné a huňaté, hneď začal kňučať a pribehol k bráne a začal mne aj Števimu oblizovať ruky.


Hneď zo začiatku ma fascinovali vintage bicykle rôznych farieb (už si šetrím na vlastný), morské dekorácie v miestnych obchodíkoch a všade krásne kvety v oknách.


Keď sa začalo pomaly stmievať, vybrali sme sa na večeru. Každý večer počas našej dovolenky sme boli jesť v inej reštaurácii, takže sme ochutnali viacero miestnych jedál a špecialít. Môj osobný "rekord" bol, že som si dala špagety s morskými príšerkami. Prekvapila som sama seba tým, že som sa do nich úplne zamilovala - najmä do mušlí, ktorých som sa bála najviac, haha.


Nuž a okolo pol jedenástej večer sme sa vybrali už pomaly na izbu (konečne) spať, keďže sme noc predtým nič nenaspali - kvôli ceste. Ako sa vám páčil prvý príspevok z našej dovolenky v Taliansku? Rada píšem príspevky z dovoleniek, pretože tie dovolenky akoby znova takýmto spôsobom prežívam a rada sa k týmto príspevkom aj vraciam a spomínam si na časy, kedy mi bolo naozaj dobre. Máte to tak aj vy?

S láskou//Monika

1 komentár

  1. Moni držím ti palce, nech sa to podarí vyriešiť do dovolenky a prajem krásnu dovolenku! :) máte sa na čo tešiť :)

    OdpovedaťOdstrániť

Instagram

© peonies + cupcakes | B L O G | DESIGN BY FEARNE