09 augusta, 2015

Taliansko (Benátky/1.časť) - Štvrtý deň | 28.7.2015

Na štvrtý deň našej dovolenky v Taliansku sme sa vybrali na výlet do Benátok. Tento výlet sa takmer nekonal, keďže môj milý (a údajne vymenený za nový) fotoaparát začal opäť "vymýšľať" a náhle sa rozhodol pre kratšiu pauzu od fotenia. Bola som z toho v predchádzajúci večer pred Benátkami taká nešťastná a rozrušená, že som tam ani nemala chuť ísť - bez fotoaparátu. Našťastie sa v to ráno, keď sme mali ísť do Benátok zázrakom "prebral" a síce mu to išlo pomalšie, ale dalo sa s ním opäť fotiť. Neviem či mi nie je súdené fotiť, haha alebo proste som nemala dva krát šťastie pri ňom, verím, že keď mi pošlú (opäť prebieha reklamácia, keďže po príchode domov úplne "odišiel" a nešiel už vôbec zapnúť) už naozaj čisto nový a na 100% funkčný, opäť sa budem môcť pustiť do fotenia a bude dúfam fungovať minimálne desať rokov, haha! Ostáva už len dúfať...


Do Benátok sme sa rozhodli ísť autom, keďže výlety tam, ktoré organizovali cestovné agentúry v Caorle, sa nám zdali pridrahé ba skôr príliš obmedzujúce. Patríme medzi skupinu ľudí, ktorá si ide radšej vlastným tempom a nemusí sa prispôsobovať a naháňať. Z Caorle sme vyrazili okolo pol jedenástej doobeda a za približne hodinku sme dorazili do Tronchetta odkiaľ sme sa presunuli (už loďkou) na námestie sv. Marka. Na obrázku vyššie môžete vidieť loď, ktorá akurát kotvila v Tronchette. Snáď sa nám raz podarí ísť so Števim na niekoľkodňovú plavbu na takejto krásne lodi. Boli ste už na takej? Ak áno, kľudne mi o tom napíšte - odkiaľ a kam ste sa plavili.


Čo ma v Benátkach fascinovalo najviac? Určite masky! Stovky a stovky masiek! A čo sa mi na Benátkach až tak nepáčilo? Milióny a milióny ľudí - hrôza! Benátky sami o sebe sú krásne, len mi naozaj vadilo to množstvo ľudí. Nedala sa spraviť takmer žiadna fotka bez toho, kde by nebolo aspoň päť ľudí vo výhľade, haha.


Niekde sme našli aj obchodíky, kde priamo vyrábali za výkladom masky. Všetky boli nádherné, dokonca som si aj po dlhom rozhodovaní sa kúpila aj jednu domov na stenu. Samozrejme iba takú menšiu a navyše decentnú, pretože niektoré boli až strašidelné.


Ako hovorím, všade milióny ľudí, haha. Kanále s gondolami boli jediné, kde nebolo pokope toľko ľudí. Ak ste už navštívili Benátky, odviezli ste sa aj na gondole?


Počas blúdenia úzkymi uličkami sme so Števim trochu vyhladli, tak sme si kúpili takýto ovocný pohárik, ktorý obsahoval nakrájané čerstvé jahody a ananás, ktoré boli ideálnym osviežením do horúceho počasia. Bolo tam takmer tak teplo, ako je tieto dni u nás!


Fotiek z výletu v Benátkach mám ešte oveľa viac, tak som sa rozhodla, že z neho spravím až dva príspevky, aby príspevok nebol príliš dlhý. Ako som už spomínala v minulom príspevku, budem sa snažiť (najmä keď mi už príde fotoaparát) pridávať príspevky aspoň každý druhý deň, aby som už konečne opäť chytila rytmus v blogovaní. Zatiaľ vám prajem pekný zvyšok víkendu a nezabúdajte sa zdržiavať v chládku, piť veľa vody a oddychovať!

Pokračovanie v ďalšom príspevku...

S láskou//Monika

Zverejnenie komentára

© Peonies and Cupcakes | FOOD . LIFESTYLE . PHOTOGRAPHY. Design by FCD.