Taliansko (Caorle) - Druhý deň | 26.7.2015

5. augusta 2015

Dobré ránko moji milí! Ešte spíte? Či už ani nie? Ja som dnes vstala opäť trochu skôr - to skoršie ranné vstávanie aj počas voľných (a.k.a. nepracovných) dní je asi deformácia z toho, že som pracujúci človek, haha. Dnešným dňom mi končí letná dovolenka (občas sa pozabudnem a volám to aj prázdniny). Ach jaj, čo sa dá robiť. Ale keď mám pravdu povedať, že keď som len takto doma, tak ma to nudí a vymýšľam hlúposti (napr. nakupujem online - hups). Takže predsa len je tá práca na niečo dobrá a navyše sa už teším na svojich kolegov! Dúfam, že to isté môžu povedať aj o mne, haha.


Druhý deň dovolenky boli akosi zatiahnuté, takže sme sa hneď od rána nevybrali na pláž, ale preskúmať staršiu časť mesta. Na obrázkoch vyššie môžete vidieť, čo ma v Taliansku fascinovalo najviac - farebné domčeky a Vespy!


Ochutnala som ďalšiu pravú taliansku zmrzlinu (prvá bola s Nutellou) - jahodovú, v ktorej boli kúsky jahôd a bola úplne dokonalá! Asi najlepšia, akú som kedy jedla!


Cestou na pláž sme natrafili na také mini kníhkupectvo, kde predávali napríklad aj takéto rozkošné kalendáre, ktoré boli bohužiaľ v taliančine, čo by až tak ale nevadilo, ale obsahovali aj všetky talianske sviatky a mená, haha, čo by bolo už trochu mätúce. Chcela som si tam kúpiť krásnu cukrársku knihu a aj by som jej viac menej rozumela, keďže som sa na strednej učila päť rokov taliančinu, ale nakoniec som zaváhala (ako vždy).


Cestou k mólu sme stretli aj ďalšieho chlpáča, ktorý mal tak naponáhlo, že ani len na sekundu sa nezastavil, aby som ho mohla odfotiť, haha. Preto je fotka trošku rozmazaná, haha.


Postupne sa začalo stmievať, tak som ešte chytro stihla "cvaknúť" týchto mini krabov na kameňoch (predposledná fotka). Ešte sme sa išli najesť, kde som si dala špagety Carbonara a bola som taká hladná, že som ich zabudla odfotiť, haha.

S láskou//Monika

Zverejnenie komentára

Instagram

© peonies + cupcakes | B L O G | DESIGN BY FEARNE