DIY - Delicate necklace

27. septembra 2015

Ahojte! Ako víkendujete? Ja s tečúcim nosom a kopou vreckoviek vedľa seba, keďže mám už od štvrtka nádchu. Myslela som, že to nič nie je, pretože ešte vo štvrtok po práci mi už viac-menej nič nebolo, ale v piatok od rána pršalo a trochu som zmokla, takže ma nádcha predsa len dostihla. Ale inak nič extra, celý víkend som zavretá vo vnútri, pretože nechcem ešte viac nachladnúť. A tak celé dva dni počúvam moju obľúbenú Halsey a tvorím. A viete čo? Jemnú (ang."delicate") retiazku s príveskom, ktorú vás v dnešnom príspevku naučím vyrobiť si tiež.


Už dávnejšie som sa chystala, že si takúto retiazku (teda skôr prívesok na ňu) vyrobím, keďže pôvodný príspevok, ktorý na nej bol, stratil svoj "lesk" a pretože mi bolo ľúto ju vyhodiť, pátrala som trošku na Pintereste, kde som našla takýto skvelý nápad, ako ju opäť oživiť!

Čo budete potrebovať:
- užšiu retiazku (dve časti)
- pevnejší drôtik
- korálky
- krúžky na spojenie
- kliešte na strihanie
- pinzetu


Materiál na tento prívesok ma dokopy nestál viac než 3€. Ak náhodou neviete, kde zohnať pekné a najmä lacné gorálky a komponenty na výrobu šperkov, určite odporúčam obchod Da Vinci, ktorý nájdete v kníhkupectvách Panta Rhei. Majú tam naozaj skvelý výber!


Ďalej som si z drôtika odstrihla požadovanú dĺžku (ja som si kúpila také, ktoré už boli nastrihané na menšie kúsky), zahla jeden koniec, aby korálky neprepadli z druhej strany a začala som postupne navliekať. Nezabudnite na druhom konci nechať miesto na zahnutie.


No a nakoniec už len konce prívesku spojíme s oboma koncami retiazky a náhrdelník je hotový! Nebolo to také zložité, pravda? Plánujem si ešte dokúpiť ďalšie lacnejšie retiazky, ktoré si takto podobne prerobím. Čo naň hovoríte? Vyrobíte si taký tiež? 


Mám nekonečno nápadov na vyrábanie rôznych šperkov, takže ak by ste mali záujem o takéto typy príspevkov aj naďalej, dajte mi vedieť v komentároch a ja určite niečo vymyslím! Zatiaľ vám prajem pekný zvyšok víkendu a poriadne sa obliekajte, aby ste nenachladli tak ako ja. To počasie je teraz dosť zradné, takže sa slniečkom nenechajte oklamať, haha.

S láskou//Monika

Zverejnenie komentára

Instagram

© peonies + cupcakes | B L O G | DESIGN BY FEARNE