My Autumn Room Decor | 2015

19. septembra 2015

Pekné popoludnie všetkým! Ako ste piatkovali? Ja som bola s kolegovcami na chate a poviem vám, že to bola opäť pecka! Je veľmi vzácne, keď nájdete ľudí, s ktorými si rozumiete, najmä v práci, keďže je tam veľké množstvo ľudí, s rôznymi povahami a záujmami, no i napriek rozdielom si skvele sadnete. A toto je našťastie aj môj prípad! Beriem to ako malé odškodné za školské časy, haha... No a teraz tak trošku relaxujem pri písaní blogu a počúvaní hudby. Ráno som vstávala už okolo ôsmej, keďže sme mali ísť oberať hrozno (máme menší vinohrad), ale počasie a blato nám to akosi prekazilo, tak sa to prekladá na budúci týždeň.


V minulom príspevku som vám písala, či by ste chceli príspevok (dome decor haul) s vecami, ktoré som si kúpila pri nedávnej návšteve Ikey a tak som sa rozhodla, že ten príspevok spojím už rovno s fotkami mojej izby a konkrétnych dekorácii, ktoré som do nej zakomponovala v rámci mojej jesennej výzdoby. Jeseň je moje najobľúbenejšie ročné obdobie, najmä po tých nekonečných teplách, ktoré nám boli toto leto dopriate, haha. A tak aj jesenné dekorácie nemám o nič menej rada, než samotnú jeseň.


Dekorácie na písacom stole som poňala v jednoduchšom duchu, keďže nechcem aby mi na ňom "zavadzalo" príliš veľa vecí, keď tam mám napríklad notebook, diár a tak podobne. Ten sivý stojan na šperky, na ktorom zatiaľ žiadne nemám je z Kik a tá sviečka z Ikey (tu).


Tento biely stojan mám mimochodom tiež z Ikey a je naozaj vďačným prvkom v mojej izbe. Základ dekorácii tvoria kúsky, ktoré mávam po celý rok, iba zopár detailov som na nich zmenila, ako napríklad sovičkový svietnik, ktorý som kúpila za pár Eur v Kik, ďalej sú to obrázky v rámikoch z Ikey (tu), ktoré som si "vyrobila" sama zo scrapbookových papierov s jesennými vzormi a tiež malý čierny tanierik so sviečkou zo včelieho vosku v tvare hrušky, ktorá je typickým jesenným ovocím. Živé rastlinky v izbe nemám, keďže akosi sa o ne vždy "zabudnem" starať a tak som ich nahradili týmito rozkošnými sukulentmi, ktoré mám už dlhšie a sú myslím z Aska alebo z Kiky, ak sa nemýlim.


Na nočnom stolíku mám len takúto malú (opäť iba umelú) kvetinku v oranžovej miske namiesto kvetináča - obe sú z Ikey (tu a v inej farbe tu) a samozrejme aromalampu s Yankee Candle voskom vo vôni "Vanilla Chai" (tu), ktorá je ako stvorená na jesenné obdobie!


Celú posteľnú bielizeň - návlečky, plachtu aj oranžové návlečky na dekoratívnych vankúšoch a deku na posteli mám z Ikey (tu, tu a tu). Jedine ten zlatý vankúšik mám z H&M Home, ale ten už som v obchodoch ani na internetovom obchode nenašla. Malý čierny lampášik, ktorého dizajn je typickým pre Ikeu je tiež odtiaľ (tu), ako aj tri vonné sviečky (tu). Obrázky som si opäť vyrobila sama zo scrapbookových papierov a rámikov z Ikey (tu).


No a najlepšie na záver - moja komoda, ktorá sa mi momentálne páčia zo všetkého najviac! Umelé jesenné vetvičky mám tiež z Kik, ako aj rozkošné malé svetielka, ktoré sú zavesené na zrkadle. Ďalej je tam obrázok s anglickým nápisom, ktorý je vlastne podobný tomu na fotke vyššie, ktoré som si vyrobila tiež sama - farebný papier, na ktorý som nalepila písmenkové nálepky, aby vznikli tieto milé nápisy. No a hneď pri ňom mám ďalšiu sviečku zo série z Ikey (tu), ktorú ste mohli vidieť aj na obrázkoch vyššie (konkrétne na prvom a druhom).


Takže, čo hovoríte na moju jesennú výzdobu v izbe? Ja ju úplne zbožňujem, haha! Je jednoduchá, ale o to krajšia. Ešte by som si chcela kúpiť na dvere nejaký venček alebo strigu, haha a samozrejme doplniť na okno a na policu nejaké tekvičky, ktoré vám potom samozrejme tiež ukážem. Inak, aké máte na dnes plány? My budeme so Števim asi len u nás a možno si objednáme pizzu, pretože včera sme ju nemali, keďže som bola na tej chate. Prajem vám všetkým pekný zvyšok dňa!

S láskou//Monika

2 komentáre

  1. Vyzerá to naozaj pekne :) No úplne najviac zo všetkého sa mi páči tá bodkovaná tapeta, je skvelá!

    OdpovedaťOdstrániť
    Odpovede
    1. Ďakujem! Haha, veru, tá každému padne prvá do oka... :)

      Odstrániť

Instagram

© peonies + cupcakes | B L O G | DESIGN BY FEARNE