BOURJOIS Healthy Mix & AVON Extra Lasting

10. októbra 2015

Ahojte! Aký ste mali záver pracovného/školského týždňa? Ja úplne skvelý, keďže som si vzala v práci voľno a boli sme so Števim na tom autosalóne v Nitre. Autá, ktoré sa mi páčia, tam žiaľ, neboli. Ale bolo tam plno iných áut, takže nuda to nebola, haha. Každoročne sa mi na autosalóne páčia karavany, ktoré Štefan veľmi nemusí, haha, ale ja som vždy šťastná ako blcha, pretože sa môžem ísť pozrieť aj do ich vnútra a snívam si, že raz taký budeme mať, haha. Celkom by sa mi páčil ten typ dovolenky - karavanom precestovať pol sveta. No dobre, tak nie pol, určite nie naraz, haha, ale páčilo by sa mi ísť napríklad do severských krajín... Dosť bolo snívania, pretože mám pre vás nový príspevok!


Je to opäť taká akoby mini recenzia (ang."review") rôznych produktov, ktorá je vlastne podobná príspevku s paletkami očných tieňovznačky MAKEUP REVOLUTION (tomuto). Ak už náhodou dlhšie váhate, či si máte niektorý z týchto troch produktov kúpiť, verím, že vám tento príspevok pomôže sa ľahšie rozhodnúť! Tentokrát sú to dva produkty značky BOURJOIS z rady Healthy Mix a jeden značky AVON z rady Extra Lasting.


Prvým produktom značky BOURJOIS je púder z rady Healthy Mix - resp. Healthy Balance. Všetky produkty z rady Healthy Mix sú na prírodnej báze a obsahujú výťažky z ovocia, čo bolo hlavným dôvodom, prečo som sa ich rozhodla vyskúšať. Konkrétne tento púder príjemne vonia a má matné zloženie. Píšu, že vydrží na pleti údajne až 10 hodín.


Keďže väčšinu svojho času trávim v práci, tak som mala možnosť tento púder mať na tvári len nejakých 8 hodín, pretože hneď ako prídem odniekiaľ domov, hneď si pleť odlíčim a opláchnem vodou. Ale počas týchto 8 hodín som nemala pocit, že by sa mi pleť, najmä T-zóna, začala lesknúť alebo že by sa púder z pleti stratil. Navyše na pleti ho takmer vôbec nevidno - teda pokiaľ trafíte správny odtieň, haha. Ja ten môj mám v odtieni 53 Beige clair. Kúpila som ho v parfumérii Marionnaud, kde sú tieto produkty síce drahšie, ale máte aspoň možnosť ich vyskúšať a trafiť správny odtieň. Tento púder stál okolo 10€.


V poradí druhým produktom je mejkap značky BOURJOIS a opäť z rady Healthy Mix. Ako aj púder predtým, jeho zloženie je tiež na prírodnej báze a teda tiež obsahuje výťažky z ovocia. Má opäť krásnu jemnú ovocnú vôňu, ktorá mi vyhovuje a na pleti pôsobí ľahko. Má síce tekutú konzistenciu, ale keď si ho dáte na pleť, mám pocit, akoby mal jemné neviditeľné púdrovité zakončenie, čo mi vyhovuje, pretože nevyzerá na pleti ako maska, ale pekne prirodzene a vôbec nemáte po jeho nanesení pocit, že na tvári niečo máte. Navyše pleť vyzerá s ním akosi zdravšie a živšie - aspoň ja mám ten pocit, haha.Pôvodne som si tento mejkap chcela kúpiť cez internet v odtieni 52 Vanilla, ale ešte že som počkala, pokým ho uvidím naživo! Odtieň 52 Vanilla je síce fajn, ale na mne pôsobil až príliš bledo, takže je skôr pre bledšie typy pleti. Odtieň ,ktorý mám ja je rovnaký ako pri púdri - 53 Beige clair. Najprv sa mi zdal žltý, ale keď som si ho roztrela na pleti, už našťastie tak nevyzeral a pekne sa prispôbil môjmu odtieňu pleti. Ešte by som si chcela kúpiť sérum, ktoré je podobné tomuto mejkapu, ale má ešte ľahšie zloženie. Celkovo som aj s púdrom aj s týmto mejkapom veľmi spokojná (klop, klop na čelo) a určite ho všetkým odporúčam! Mejkap stál myslím 14€ a tiež som ho kupovala v parfumérii Marionnaud.


Do tretice je to krémový očný tieň značky AVON z rady Extra Lasting. Najprv som sa obávala, aký bude, či nebude príliš krémový a či nebude vytvárať na očnom viečku "čiarku". Ale bola som milo prekvapená! Má matné zakončenie a na viečku pôsobí sucho, nie ako krém, čo ma veľmi prekvapilo a potešilo.


Je výborný aj ako podklad pod iný očný tieň, čím u mňa viac - menej nahradil mejkap značky DERMACOL, taký ten v tej zlatej tubičke, ak si pamätáte. Hlavným dôvodom, prečo som si tento očný tieň kúpila bolo, že sestra si kúpila mejkap z tejto istej rady (Extra Lasting) a bola s ním veľmi spokojná, jeho výdržou, konzistenciou i tým, ako na pleti vyzeral. Tento očný tieň stojí len nejaké 3€, čo je výborná cena za tak kvalitný produkt! Mám ho v odtieni Gold Gleam, čo je jemný zlatistý odtieň. Ešte premýšľam, že si kúpim jeden z tejto rady, ktorý je zemitej sivo-hnedej farby, ktorý bude ideálny na jesenné líčenie!

Ako sa vám produkty pozdávajú? Používate niektorý z nich? Ak nie, podľa mňa určite stoja za vyskúšanie, pretože ja si na pleť len tak hoc čo nedám, haha. Smelo do nich, dámy!

S láskou//Monika

2 komentáre

 1. Púder Healthy Balance mám už asi tretie balenie a ešte nie som pripravená ho nahradiť, je skvelý :) Takisto mám rovnaký očný tieň v tom hnedošedom odtieni. Je super, ale po nejakom čase sa mi zdá až moc suchý, až to prekáža jeho aplikácii.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ja si ten očný tieň nanášam prstom, pretože je pravda, že na štetec mi príde príliš suchý... :) A ak sa smiem spýtať, kde si kupuješ ten púder? Niekde v obchode, či cez internet? Lebo som si všimla, že značka Bourjois sa v obchodoch akosi stráca a nie je veľký výber produktov už, ako kedysi... :(

   xo, Monika

   Odstrániť

Instagram

© peonies + cupcakes | B L O G | DESIGN BY FEARNE