Monthly favourites | September 2015

3. októbra 2015

Ahojte moji milí! Aký ste mali týždeň? Verím, že lepší než ja. Akosi sa neviem dostať "do normálu" a mám pocit, že sa to ťahá už dosť dlho. O vodnároch je známe, že mávajú často depresie a ja som vodnár. Ak sú medzi vami nejakí vodnári, poznáte ten pocit? Ešte počas minulého roka som sa už tešila, že ma takýto typ nálad opustil, ale zdá sa, že iba na chvíľu. Vôbec sa neviem zaradiť a tak sa snažím nájsť činnosti, pri ktorých sa trochu rozptýlim. Jednou z týchto činností je napríklad aj blogovanie, ale tiež pečenie, ku ktorému som sa po dlhšej pauze opäť rozhodla vrátiť. Ale o tom potom, haha.


Tí, ktorí pravidelne sledujete moje príspevky ste si určite všimli, že som prestala pridávať príspevky typu "Monthly favourites". Je to tým, že nie som typ človeka, ktorý často strieda určité produkty, či už dekoratívne alebo na starostlivosť o pleť, takže väčšinou zostávam dlhodobo verná tým, ktoré mám už osvedčené. No do mojej zbierky kozmetických produktov pribudli ešte pred pár týždňami tieto nové produkty, ktoré som si obľúbila natoľko, že sa musím o dojmy z nich s vami podeliť. Aké kozmetické produkty ste nedávno objavili vy?

 Bourjois CC Cream | 33 Beige Rosé
Nepatrím medzi veľkých fanúšikov výrazného líčenia, teda vlastne ani mejkapu. A tak som pri pozeraní jednej mojej obľúbenej vlogerky náhodou natrafila na tento CC krém značky Bourjois. Veľmi si ho chválila a keďže ju sledujem už dlhšie, viem, že má podobný typ pleti ako ja, rozhodla som sa tento CC krém tiež vyskúšať. Na značku Bourjois som už dávnejšie počula samé chvály (je to totiž "mladšia sestra" francúzskej značky Chanel) a tak som sa rozhodla pre jeho kúpu. Nestál myslím viac než 10€, čo bolo veľké plus. Navyše moja pleť má sem tam malé červené fliačky (najmä okolo nosa), ktoré tento CC krém naozaj krásne zakryje bez toho, aby ho bolo vôbec vidno. Netreba naň používať púder - teda aspoň ja ho nepotrebujem a pleť je aj po jeho odlíčení dokonalo jemná.

 Šampón Timotei | Jericho Rose & Pink Grapefruit
Možno sa budete čudovať, prečo je šampón na fotke plný, keď patrí medzi moje "Monthly favourites", ale je to tým, že som si ho obľúbila natoľko, že som si dnes kúpila už ďalší v poradí, keďže ten prvý je už skoro prázdny. Kedysi som (zbytočne) míňala peniaze na drahé šampóny, z ktorých väčšina stála za nič. A tak som asi pred dvoma mesiacmi vyskúšala šampón značky Timotei, ktorý stál mimochodom menej než 2€, ktorý ma naozaj milo prekvapil. Krásne vonia a vlasy sú po ňom naozaj čisté! Mám na mysli, že sa lesknú a nemusím si ich na druhý deň opäť umývať.

 Lak na nechty ESSIE | Take It Outside
Tento lak mám doma už nejaký ten piatok a stále sa mi nezunoval. Vždy som bola fanúšikom zemitých odtieňov lakov a tento je jedným z nich. Navyše na to, že ho mám už asi od mája a to ako často si s ním lakujem nechty, ešte stále ho je dosť a nie je vôbec zhustnutý. Stačí len jedna vrstva, čo je výnimočné pri takomto bledom laku, pretože niektoré (lacnejšie), ktoré mám, zanechávajú nepekné čiarky - určite ich poznáte, haha. Stál trochu viac, ale oplatilo sa doň investovať. Verím, že ich už čoskoro budú predávať aj na Slovensku, keďže tento som kúpila v Rakúsku.

 Balzam na pery Labello | Peach Shine
Už takmer odjakživa si kupujem balzamy značky Labello. Mám ich doma naozaj dosť a keď som zbadala tento nový, musela som si ho kúpiť. Má krásnu ovocnú broskyňovú vôňu a tiež jemne farbí a dodáva perám jemný lesk. Minule, keď sme išli so Števim niekam autom a mala som ho na perách, pýtal sa ma, či mám novú voňavku - až tak silno voňal, haha.

 Random | HALSEY (hudba)
Myslím, že sú to už dva týždne, čo som sa bezhlavo zamilovala do jej hudby (tu)! Odkedy som ju objavila cez pesničku "New Americana" (tu), ktorú hrávajú v rádiách a má už aj klip, nepočúvam už nikoho iného! Dokonca u mňa predbehla aj Lanu Del Rey, haha. Tento typ hudby (žáner Indie) mám už roky najradšej a je to pre mňa (aj so slúchadlami značky Koss na ušiach) najlepší únik z reality. Akú máte radi hudby vy?

 Highlight of the month
Asi najvzácnejším momentom v mesiaci september bola návšteva mamininho brata a jeho rodiny, ktorá bola spojená s grilovačkou, kde bol s nami tentokrát už aj Števi. Zbožňujem tieto rodinné akcie, kde je vždy plno jedla, nekonečné smiechy a rozhovory. Som za nich všetkých veľmi vďačná a teším sa vždy, keď sa môžeme stretnúť!

Čo inak plánujete na dnešný večer? Ja idem po sto rokoch piecť Cupcakes a dúfam, že som ešte nevyšla z cviku, haha. Ak sa mi podarí, zajtra by som pridala sem na blog aj recept. Dovtedy sa majte pekne a užite si dnešný večer!

S láskou//Monika

Zverejnenie komentára

Instagram

© peonies + cupcakes | B L O G | DESIGN BY FEARNE