Cupcakes so slaným karamelom

4. októbra 2015

Práve včera som sa "dohodla" sama so sebou, že začnem opäť pekávať, tak ako pred pár mesiacmi. V lete sa veľmi nedalo, pretože bývalo obrovské teplo a aj napriek tomu, že máme aj v lete v dome o dosť chladnejšie než bývalo vonku, krémy sa mi topili už pri ich robení a tak som si dala od pečenia počas teplých mesiacov pauzu. Už cez týždeň ma napadlo, že by som mohla opäť začať a tak som aj včera urobila. Niekoho pečenie nebaví, no ja si pri ňom dokážem doslova oddýchnuť a "vypnúť". Pri čom dokážete "vypnúť" vy?


Keďže je už oficiálne jeseň, rozhodla som sa pre jesennú príchuť Cupcakes - slaný karamel. Vždy som ich túžila vyskúšať, no akosi som minulý rok na ne pozabudla. V piatok som pozerala na YouTube moju obľúbenú vlogerku Annu Saccone (tu), ktorá zrovna tieto Cupcakes piekla a tak mi ich opäť pripomenula, čomu sa veľmi teším, keďže nesklamali!

Ingrediencie:
- 4 vajcia
- 285g kryštálového cukru
- 250g polohrubej múky
- 1ČL prášku do pečiva
- 50ml slnečnicového oleja
- 40ml vlažnej vody
- 2PL karamelového Salka (zvyšok do krému)
- štipka morskej soli (do cesta)
- 2 a ½ šálky zmäknutého masla
- zvyšok karamelového Salka
- 3PL práškového cukru
- morská soľ na ozdobenie


Postup:
Najprv si vyšľahajte vajcia s kryštálovým cukrom dopenista. Potom pridáme polohrubú múku, prášok do pečiva, slnečnicový olej, vlažnú vodu a štipku morskej soli. Dobre spolu premiešame, aby nám nezostali z múky žiadne hrudky v ceste. No a nakoniec pridáme karamelové Salko a ešte chvíľu dobre premiešame. Pečieme vo vopred vyhriatej rúre na 180°C približne 25-28 minút. Po vychladnutí zdobíme krémom zo zmäknutého masla, práškového cukru a karamelového Salka. Ozdobiť ich môžete kúskami morskej soli, ako som urobila aj ja. Mimochodom, recept vychádza na 12 kusov Cupcakes.


No a ako môžete vidieť - neodolala som im! Jeden som si dala rovno na raňajky, za čo by ma odborníci na zdravú výživu asi veľmi nepochválili, haha. Ale niekde som raz čítala, že keď máte na raňajky niečo sladké, budete mať počas dňa lepšiu náladu, čo sa za tých pár kalórii navyše oplatí! Ak tento recept doma vyskúšate, nezabudnite mi povedať, ako vám chutili!

S láskou//Monika

2 komentáre

 1. to je super! veľmi na tie sladko-slané kombinácie nie som, ale inak sa mi recept páči :)
  a pečenie ma tiež veľmi baví, aj keď takmer vždy sa mi pritom niečo pokazí . :D
  a peč sa pridávaj recepty na blog, mám ich veľmo rada! :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem za reakciu a určite sa budem snažiť pridávať ďalšie recepty... :)

   P.S. V tom pečení to nevzdávaj! Keď ťa to baví - cieľ je splnený! Pretože pečieš preto, že to chceš, nie preto, že musíš. A to, že to potom aj dobre vyzerá/chutí je len bonus. ;) Časom to vyladíš, stačí len chcieť. ;)

   xo, Monika

   Odstrániť

Instagram

© peonies + cupcakes | B L O G | DESIGN BY FEARNE