Tvarohové Tartaletky s brusnicovým prelivom

11. októbra 2015

Je nedeľa, čo znamená, že mám pre vás ďalší recept! Tentokrát to budú tartaletky s brusnicami. Už dlhšie som sa strojila, že ich vyskúšam, ale nikde som nemohla zohnať formičky na ne. Až som ich napokon kúpila v Bratislave, kde sme so Števim prednedávnom boli. Len ma mrzí, že tých formičiek je len šesť, čiže akurát pre každého jedna. Teda ak počítam aj so Števim, haha, ktorý musí vždy (dobrovoľne) ochutnať všetko, čo upečiem!


Mimochodom, keby minulý víkend nešiel ocino fotiť niekam do Malej Fatry, tak by som brusnice nemala, haha. To on si dal tú námahu a nazbieral ich za plnú mištičku. Pamätám si, keď sme boli so Števim prvý krát na Orave, že sme si cestou domov kúpili za podobnú mištičku brusnice a stáli až 14€! Čo je naozaj veľa, haha.

Ingrediencie:
- 60g práškového cukru
- 1ČL vanilkového prášku
- 200g hladkej múky
- 60g zmäknutého masla
- 2 a ½ PL kyslej smotany
- 1 žĺtok


Postup:
Najprv si zmiešame spolu hladkú múku, práškový cukor a vanilkového prášku, čo je vlastne práškový cukor s vanilkou. Potom pridáme kyslú smotanu, žĺtok a zmäknuté maslo. Vypracujeme si cesto, ktoré dáme v sáčku na 25 minút odležať do chladničky. Po vybratí z chladničky si vyvaľkáme väčší kruh, z ktorého budeme vykrajovať väčšie kruhy, ktoré následne pozatláčame do vopred vymastených (použila som kokosový olej) tartaletkových formičiek. Následne pečieme približne 10 minút. Po týchto desiatich minútach si tartaletky naplníme tvarohovou plnkou (6PL jemného tvarohu + 2PL kyslej smotany + 2PL práškového cukru + 1ČL Pikniku; t.j. sladené mlieko v tubičke) a ďalej dopekáme ešte približne 20 minút. Po vychladnutí a vybratí z formičiek ozdobíme brusnicovou zmesou, ktorú som robila tak, že som si uvarila 8PL brusníc s mletou škoricou a trstinovým cukrom.


Nuž a hotovo! Celkom jednoduchý recept, že? Navyše sa dajú robiť na milióny spôsobov, ale tak ma napadlo, že keď majú teraz brusnice svoje obdobie, tak to s nimi skúsim. Keďže nám ich ešte zostalo viac než dosť, možno z nich ešte niečo vymyslím.


Aké máte na dnes ešte plány? Ja pravdepodobne pozerať nejaký film. Včera, keď som dopiekla, tak v rámci oddychu po "namáhavej" práci, haha, som si pozrela jeden krásny, no zároveň smutný, film. Volal sa "The Best of Me" a musím sa priznať, že som si aj poplakala pri ňom. Takže dámy, ak máte rady romantické drámy, určite si ho pozrite. :-)

S láskou//Monika

Zverejnenie komentára

Instagram

© peonies + cupcakes | B L O G | DESIGN BY FEARNE